RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 18:47:26 tarihnde eklendi. 595 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya'da iki askeri üs açıyor

RUSYA FEDERASYONU; ABHAZYA'DA İKİ ASKERİ ÜS AÇIYOR
Abhazya'da iki askeri üs açıyor 24/09/2008. Abhazya Devlet Başkanı Sergey BAGAPŞ "Abhazya Cumhuriyeti toprakları üzerinde Rusya Ordusu'na ait biri kara kuvvetlerine, diğeride deniz kuvvetlerine ait olmak üzere iki askeri üs kurulmasına izin verilecektir" dedi.

Sergey BAGAPŞ "eski SSCB döneminde olduğu gibi Abhazya toprakları üzerinde Gudauata şehirnde Rusya Ordusu Kara Kuvvetlerine ait önemli bir askeri üs ile Oçamçıra Şehri'nde de Rusya Deniz Kuvvetlerine ait "askeri deniz üssü" kurulacaktır" dedi.

Sergey BAGAPŞ; Abhazya ve Rusya Federasyonu arasında imzalanan "dostluk ve işbiriliği anlaşması"nın Abhazya Parlamentosunda oylanması sonrasında yapmış olduğu konuşmada  "bu üslerin gücü ne olacak? diye sürekli olarak soru soruyorlar. Rus askeri üsleri, Abhazya'da yaşayan insanların barış ve huzur içerisinde yaşamlarını sağlayacak ölçüde güçlü olacaktır. işte böyle" vurgulamasında bulundu.

Sergey BAGAPŞ "askeri üsler, topraklarımızı askeri provokasyonlardan koruyacak özellikte olacaktır. İşte, Gürcistan, yöneticilerini ve kafaları kızgın   bir halde bulunan insanları durduracak derecede güçlü olacaktır" hatırlatmasında bulundu.

Sergey BAGAPŞ ; Abhazya'da askeri gözlemci bulundurmak isteyen AB ile ilgili olarak "bu olay, basbayağı Gürcistan'ı memnun etmek için ortaya atılmış bir fikirdir" dedi.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.