RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 18:44:08 tarihnde eklendi. 412 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AB Parlamentosu; G. Osetya için komisyon kurulmasını önerdi

AB PARLAMETOSU; GÜNEY OSETYA KONUSU İLE İLGİLİ OLARAK "ULUSLARARASI KOMİSYON" KURULMASINI ÖNERDİ
AB Parlamentosu; G. Osetya için komisyon kurulmasını önerdi 23/09/2008. AB Parlamenterler Birliği Rusya Parlamenter Heyeti Başkanı Luk Van Den BRANDE; Moskova'da yapmış olduğu açıklamada AB Parlamenterler Meclisi'nin Güney Osetya'da yaşanana olaylar ile iligil olarak "uluslararası bir komisyon" kurulmasını önerdiğini belirtti.

Luk Van Den BRANDE "Avrupa'lı parlamenterler, Güney Osetya'da yaşanan olaylar ile ilgili olara kurulmasını istedikleri uluslararası komisyonun yapacağı incelemeye çok önem veriyorlar. Bizim hedefimiz, Rusya ve Gürcistan arasındaki iyi komşuluk ilişkilerine katkıda bulunmaktır" açıklamasında bulundu

Luk Van Den BRANDE "ve Rusya, ve Gürcistan savaş ortamı sırasında insan haklarının çiğnenmesine katkıları oldu. Bizim elimizdeki bilgi ve belgelere göre silahlar sadece savaş ortamında kullanılmadı, sivil insanlarada kullanıldı. bundan dolayı çok sayıda sivil insan yaşamını kaybetti" hatılrlatmasında bulundu.

ITAR-TASS Haber Ajansının bildirdiğine göre Luk Van Den BRANDE "AB Parlamenterler Birliği, bölgede yaşanan yeni değişikliğe ve yaşanan olayların aydınlanmasına çok önem veriyor" dedi.

Luk Van Den BRANDE "Rusya'nın yakın komşular ile olan yeni politikalarını ve Gürcistan ile olan ilişkileride konuşacağız" vurgulamasında bulundu.

kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.