RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 18:41:04 tarihnde eklendi. 497 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AB Parlamenterler Meclisi; G. Osetya konusunu görüşüyor

AVRUPA BİRLİĞİ PARLAMENTERLER MECLİSİ; GÜNEY OSETYA KONUSUNU GÖRÜŞÜYOR
AB Parlamenterler Meclisi; G. Osetya konusunu görüşüyor 22/09/2008. Avrupa Parlamentosu'nun 22 Eylül Pazartesi günü Gürcistan-Güney Osetya Sorunu'nu görüşmek üzere yapacağı toplantıya katılmak üzere Rus Parlamenterleri Strazburg'a gitti.

Rusya Federasyonu Parlamento Başkanı Sergey MİRONOV başkanlığındaki rus parlamenter heyeti, Pazartesi günü Strazburg'a geliyor. DUMA Meclisi Başkanı Boris GRİZLOV Başkanlığındaki heyet ise salı günü geliyor.

Avrupa Birliği Parlamentosu, toplantıda Gürcistan-Güney Osetya sorununu görüşecek. Gürcistan-Güney Osetya Sorunu'nun son durumu parlammentoda tartışılacak. Parlamenterler, ülke yönetimleri ve bölge yaşayanları ile de görüşmelerde bulunacak.

Rusya Federasyonu'nun Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlığını kabul etmesinden sonra Strazburg çok sert tepki göstermişti. Avrupa Parlamentosu Üyeleri daha önceleri, Rusya ve Gürcistan'a giderek konu hakkında görüşmelerde bulunmuştu. Bölgede sorunun çözümü için olumlu önerilerde bulunmuşlardı. Avrupa Parlamentosu Üyeleri savaş sırasında Gürcistan'a, Moskova'ya ve Vladikafkas'a ziyarette bulunmuşlardı.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.