RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 18:35:42 tarihnde eklendi. 511 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lukaşenko "ABD ve Batı Dünyası

ALEKSANDER LUKAŞENKO "ABD VE BATI DÜNYASI, BDT VE BGİÖ ÜYELERİNE EKONOMİK ŞANTAJ UYGULUYOR" DEDİ
Lukaşenko 20/09/2008. Beyaz Rusya Devlet Başkanı Aleksander LUKAŞENKO, 20 Eylül tarihinde Almanya'nın "Frankfurter Allgemeine Zeitun" ve İngiltere'nin "Financial Times" muhabirleri ile görüşmede bulundu.

Aleksander LUKAŞENKO "ABD ve Batı Dünyası, Rusya'nın Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarını tanıdıktan sonra BDT ve GBölgesel Güvenlik İşbirliği Örgütü Üye Ülkelerine karşı ekonomik ve finansal baskı maskesini kullanarak bu ülkelerin Abhazya ve Güney Osety'nın bağımsızlıklarını tanımamaları için baskı oluşturmaya çalışıyor" dedi.

Aleksander LUKAŞENKO "bu organizasyonların içerisindeki bazı ülkeler için ABD ve AB, Rusya'dan daha önemli olabilirler. Ancak, bunun değişmeyeceğine kim garanti verebilir? Rusya güçleniyor, onun güçlenmesi, eski sovyet ülkelerini etkilememesi mümkün olabilirmi" vurgulamasında bulundu.

Aleksander LUKAŞENKO; Rusya'yı Kafkasya'dan dışlama planlarının çok tehlikeli ve "tamamiyle akılsızlık" olduğunu belirterek "herhangi bir konu ile ilgili olarak Beyaz Rusya'yı ve Rusya'yı kullanmaya kalkışmak, allah! için çok tehlikeldir. Avrupa'nın Rusya'ya karşı baskı yöntemlerini uygulamaya kalkması tamamen akıl dışı bir olay olur" vurgulamasında bulundu.

Kaynak: www.regnum.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.