RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 17:54:40 tarihnde eklendi. 590 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ortega, Bazı Latin Amerika

ORTEGA "BAZI LATİN AMERİKA ÜLKELERİ, ABHAZYA VE GÜNEY OSETYA'NIN BAĞIMSIZLIKLARINI TANIYACAKTIR"
Ortega, Bazı Latin Amerika 19/09/2008. Russkaya Gazetesinin bugünkü sayısında belirttiğine göre Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı İgor SEÇİN bazı Latin Amerika ülkelerine (Küba, Venezuella, Nikaragua) çalışma ziyaretinde bulundu.

Nikaragua Devlet Başkanı Daniel ORTEGA, İgor SEÇİN ile yapmış olduğu görüşmede "bizler, iki ülke olarak Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarını tanıyan ülkeler olarak sayımızın az olduğnu söyleyebiliriz, ancak görüştüğümüz kardeş ülke yönetimleri Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarını tanıyacakları konusunda bizlere güvence verdiler" dedi.

Daniel ORTEGA "bizler, Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlık kararlarını destekledi ve tanıdık, uluslararası toplulukta bu karara  destek verecektir. Yakın zaman içerisinde diğer Latin Amerika Ülkelri'nden de Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarını tanıyacakların çıkacağına inanıyorum" dedi.

Daniel ORTEGA "bizler, bölgede bulunan ülke yönetimleri ile bu konuyu görüştük, ülke liderlerinin bize belirttiklerine göre Nikaragua'dan sonra Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarının tanınması çalışmalarını başlattıklarını söylediler" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.regnum.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.