RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 17:42:39 tarihnde eklendi. 560 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kremlin, Suhum ve Tsinvali

KREMLİN, SUHUM VE TSİNVALİ YÖNETİMLERİ ARASINDA ULUSLARARASI ANLAŞMALAR İMZALANIYOR
Kremlin, Suhum ve Tsinvali 17/09/2008. Rusya Federasyonu'nun 26 Ağustos 2008 tarihinde Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarını tanımasından sonra, Kremlin Yönetimi ile Abazya ve Güney Osetya Devlet Yönetimleri arasında  yapılacak olan ikili anlaşmalar hazırlanıyor.

Gürcistan'ın saldırgan tavrı nedeni ile 09 Ağustos 2008 tarihinde Suhum ve Tsinvali Yönetimleri, Moskova'ya bölgede barış ve güvenliğin sağlanması çağrısında bulunmuşlardı ve karşılıklı olarak bölgede barış ve güvenliğin ancak diplomatik görüşmeler ile sağlanabileceğini belirtmişlerdi.

Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarının tanınmasından sonra taraflar arasında, ülkelerinin güvenliğinin sağlanması, ticari ve ekonomik ilişkiler, sınır güvenliği ve gümrük anlaşmaları yapılması kararı alınmıştı.

Taraflar arasında yapılacak olan askeri anlaşmada bugün için Abhazya ve Güney Osetya'nın sınırlarının ve devlet güvenliklerinin korunması Rusya Silahlı kuvvetleri'nin desteği ile sağlanabileceği vurgulanacaktır.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Dimitri MEDVEDEV'in belirtmesi ile ülkelerin uluslararası toplum içerisnde yapılarının belirlenmesine kadar Rusya Silahlı kuvvetleri bölgede barış gücü görevini sürdürecektir. Bugün için Rusya Genelkurmay Başkanlığı ile iki ülke askeri komutanlıkları arasında yapılan anlaşmalara bağlı olarak Rusya Silahlı kuvvetleri; her iki ülke içerisnde 4 bin barış gücü askeri bulunduracaktır.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.