RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 17:28:38 tarihnde eklendi. 398 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Medvedev, Saakaşvili politik ceset

DİMİTRİ MEDVEDEV "MİHAİL SAAKAŞVİLİ, BİZİM İÇİN "POLİTİK BİR CESET" KONUMUNDADIR" DEDİ
Medvedev, Saakaşvili politik ceset 02/09/2008. Rusya Devlet Başkanı Dimitri MEDVEDEV; 02 Eylül Salı akşamı İtalyan RAI Televizyon kanalının son dönemde yaşanan gelişmeler ile ilgili sorularını yanıtladı.

Dimitri MEDVEDEV; Gürcistan'ın Güney Osetya'ya saldırısı ile ilgil olarak sorulan soruya vermiş olduğu yanıtta "birinci olarak ABD yönetiminin Gürcistan topraklarına göndermiş olduğu görevlilerin varlığından söz edebiliriz. Bu bölge için tıbbi bir çözüm olarak görüldü. ABD aktif bir biçimde Gürcistan ordusunun askeri anlamda güçlendirilmesine katkıda bulundu, parasal ve yardım desteği ile askeri malzeme almalarını sağladı, bunların sonucunda Gürcistan Devlet Başkanı SAAKAŞVİLİ, elinde oyanaması gereken bir sürü kart bulunrken savaş kartını oynamayı seçti. Bu kararını 07 Ağustos'u 08 Ağustos gününe bağlayan gece hayata geçirdi.  Bütün bu gelişmelerin amerikalı dostlarımızın bilgilerinin dışında geliştiğini düşünmek gerekir mi, Gürcistan'ın bölgede bu saldırgan tutumu seçmesinde ve askeri anlamda sağlanan destekler sonucunda bir çok sivil insan öldü."

Dimitri MEDVEDEV "Avrupa ile ilgili konuya gelince, Ancak, avrupalı ortaklarımıza şunu sormak isterim, biz mi istiyoruz Avrupa ile olan sınırlarımızda askeri silahların yığılmasını, bunu NATO yapıyor. Son dönemlere kadar bizler bu konu ile ilgili olarak uygun bir adım atıldığını görmedik ve sorularımıza yanıt alamadık. Yapmış olduğumuz görüşmelerde sorduk. Neden sizler için bu gereklidir? diye. Sınırlara roket yerleştirmek ne için gerekli, eğer radarlar kapalı olacaksa bu tür çözümlerin akla uygunluğu tartışılır. sizler haklısınız eğer bu tür kararlar alınırsa Avrupa'nın güvenliğinin tartışılması gündeme gelir."

Soru: İtalya, Gürcistan krizinin çözümü ile ilgili olarak Roma'da bir toplantı düzenlenmesini istedi. Mihail SAAKAŞVİLİ, bu tür bir toplantıya gelebileceğini belirtti. Siz, bölgede barışın sağlanması için Roma'da yapılacak olan toplantıya katılmak istermisiniz.

Dimitri MEDVEDEV "ilk olarak söylemek isterim ki, İtalyan tarafı, sorun sırasında takınmış olduğu tavır ile Avrupa Birliği'nde ortamın sakinleşmesine katkıda bulunmuştur, bu ilkeli davranışından dolayı memnuniyetimi belirtirim. İkinci olarak, tabii ki bizler sorunların çözümü için yapılacak olan konferansa katılmak isteriz, diğer uluslararası toplantılara da katılırız, ancak ululslararası topluma şunu hatırlatmak isterim kim ilk olarak saldırgan tutumu takındı (Güney Osetya'ya karşı), kim soykırım girişiminde bulundu sivil insanların katledilmesi kararını aldı, bunun bedelini kim ödeyecek. Gürcistan Yönetimi, bizim için iflas etmiş bir rejim konumundadır, Mihail SAAKAŞVİLİ, bizim için muhatap değildir, SAAKAŞVİLİ "POLİTİK BİR CESET" konumundadır. Ancak, bizler bölgedeki sorunların çözümü için yapılacak olan her türlü girişime hazırız" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.