RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 17:25:08 tarihnde eklendi. 607 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kodor'da ele geçen askeri mühimmat

YUKARI KODOR BÖLGESİ'NDEN ELE GEÇİRİLEN GÜRCÜ SİLAHLARI 50 ASKERİ KAMYONU DOLDURDU
Kodor'da ele geçen askeri mühimmat 02/09/2008. Abhazya Genel Kurmay Başkanlığı tarafından 02 Eylül salı günü yapılan açıklamada, bugüne kadar Yukarı Kodor Bölgesi'nde Gürcistan silahlı kuvvetlerinin depolaqrından elde edilen silah ve askeri malzemeler 50 askeri kamyonu geçti.

ITAR-TASS Haber ajansının bildirdiğine göre, Abhazya Ordusu tarafından Yukarı Kodor Bölgesinde yapılan operasyon 09-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi. Operasyon sonrasında bölgede yapılan aramada bir çok askeri depo ortaya çıkarıldı. depoların içersinde onbinlerce silah ve askeri malzemeler ele geçirildi, siahların içerisinde RPG-7 Roketatarları, 600 ün üzerinde PG-9 tanksavar roketi, 1.500 çeşitli tipte roket atar, 600'ün üzerinde 80 mm.lik top mermisi, 350'nin üzerinde S-8 Füzesi bulunuyordu. Ele geçirilen askeri malzemelrin içerisinde mermilerin kullanlıcağı top, roketatar, binlerce otomatik silah ve mermileride bulunuyordu. Askeri malzemelerin dışında, giysiler tıbbi ve gıda malzemeleride ele geçirildi.

Abhazya Genel Kurmay Başkanı Anatoli ZAYTSEV "Yukarı Kodor Bölgesi'nde ele geçirilen Gürcistan Silahlı Kuvvetleri'ne ait askeri malzemelerin, Abhazya ordusununu depolarında saklanacaktır. Yukarı Kodor Bölgesinde yapmış olduğumuz arama ve incelemelrimizi sürdüreceğiz" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.