RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 15:42:05 tarihnde eklendi. 506 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağımsızlık kutlanıyor

SUHUM VE TSİNVALİ'DE HALK BAĞIMSIZLIKLARININ TANINMASINI KUTLUYORLAR
Bağımsızlık kutlanıyor 26/08/2008. Abhazya'da halk Rusya federasyonu tarafından bağımsızlıklarının tanınması sonucunda sokaklara döküldü. Abhaz halkı araçlar ile caddelerde konvoylar oluşturdu, ellerinde Abhazya ve Rusya bayrakları ile birlikte kutlamalar yapıyor.

İnsanlar evlerinden dışarıya çıktılar, ağlayanlar, sevinç çığlıkları atanlar, birbirlerini tebrik edenler bu günün unutulmaması gerektiğini belirterek tarihleri için yeni bir dönemin başladığını haykırıyorlar.

Tsinvali şehrinde insanlar, Rusya federasyonu devlet başkanı Dimitri MEDVEDEV'in açıklamasından sonra yıkık şehrin sokaklarında ellerinde Güney Osetya ve Rusya bayrakları ile kutlama yapıyorlar. Askerler, ellerindeki otomatik silahları ile kutlama atışları yapıyorlar.

ITAR-TASS Haber ajansının bildirdiğine göre Moskova saati ile 15:00 de yapılan açıklamadan sonra Suhum ve Tsinvali sokaklarında insanlar, akordion, mızıka, doly eşliğinde Abhaz ve Oset Ulusal oyunları oynayarak kutlamalara başladılar. insanlar mutluluklarını birbirlerine sarılarak kutluyorlar.

Kaynak: www.vesti.ru                    www.abhazyam.com

Not: abhazyam.com olarak Abhazya ve Güney Osetya'nın Bağımsızlıklarının Rusya tarafından tanınmasını kutluyoruz. Dünya'nın diğer ülkelerine de bu kararı desteklemelerini diliyoruz.

AYAYRA..... 


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.