RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 15:30:05 tarihnde eklendi. 523 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bagapş'tan çağrı

SERGEY BAGAPŞ "GÜRCİSTAN, TABUTUNA SON ÇİVİYİ KENDİSİ ÇAKMIŞTIR" DEDİ
 Bagapş'tan çağrı 21/08/2008.Abhazya Devlet Başkanı Sergey BAGSPŞ;  Abhazya Cumhuriyeti'nin başşehri Suhum "özgürlük meydanı"nda yapılan 50 bin kişinin katıldığı "bağımsızlığımızı tanıyın" mitinginde gazetecilere yapmış olduğu açıklamada "bizler, Rusya'ya yaptığımız bağımsızlığımızın tanınması çağrısına  Rusya Devlet Yönetimi'nin ne yanıt vereceğini bilemiyoruz, ancak haklı bir karar çıkacağını ümüt ediyoruz. bizim için Rusya'nın alacağı karar ana konu olarak bulunuyor" açıklamasında bulundu.

Sergey BAGAPŞ "eğer Gürcistan Yönetimi, saldırgan tutumunu sürdürmemiş olsa idi taraflar arasında görüşmelerin sürdürülebilmesi için küçük bir şans olabilirdi. Şimdi, Gürcistan, yapmış olduğu saldırı ile kendi devletinin ve toprak bütünlüğünün ortadan kalkması için tabutuna son çiviyi çakmıştır ve kendi cenaze törenlerini düzenlemiştir." vurgulamasında bulundu.

Sergey BAGAPŞ "bundan sonra onlarla hiç bir koşulda görüşmemiz mümkün değildir, bizler kendi devlet yapımızı geliştirmeye ve bağımsız bir ülke olarak yaşamaya devam edeceğiz ve Avrupa'nın bizi anlamasını bekleyeceğiz. Güney Kafkasya'da barış ve huzur ortamının hızlı bir biçimde gelmesi isteniyorsa bu istemlerimizin kabul edilmesi gerekir" dedi.

Sergey BAGAPŞ "Rusya Federasyonu Duma Meclisi ve Rusya Devlet Yönetiminin bağımsızlıklarının kabul edilmesi ile ilgili olarak verecekleri kararı bekliyoruz. Bizler, Türkiye ve avrupa daki diaspora da yaşayan insanlarımız ile de sürekli temas halindeyiz. Avrupa ve tüm dünya ülke yönetimlerine bizlerin haklılığını, Abhazya ve Güney Osetya'nın konumunu, barışın küçük ülkeler tarfından mı istendiği yada büyük ülke tarafındanmı bozulduğunu anlatacağız." dedi.

Sergey BAGAPŞ; Suriye Devlet Başkanı Başar ESAD'ın Gürcistan'ın provokasyonları karşısında rusya yönetiminin atmış olduğu adımları desteklediğini belirtmesi karşısında " Sn. Başar ESAD doğru söylemektedir, bunun bir çok insan tarafından dünya'ya anlatılması gerekir" dedi.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.