RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 15:15:47 tarihnde eklendi. 490 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gergiev; Tsinvali'de konser

VALERİ GERGİEV; TSİNVALİ'DE GÜNEY OSETYA HALKINA ADADIĞI KONSERİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Gergiev; Tsinvali'de konser  

22/08/2008. 21 Ağustos perşembe akşamı dünyaca ünlü kompozitör Valeri GERGİEV yönetimindeki Mariinski Tiyatro Orkestrası Şostakoviç'in yazmış olduğu 7. senfoni "muhasara altında" ile konsere başladı. Konsere Tsinvali'de sıkıntılar içerisinde yaşayan halk büyük bir ilgi gösterdi.

Konserin verildiği parlamento meydanında, orkestra için hazırlanan dekor Gürcistan silahlı güçleri tarafından harabe durumuna getirilmiş parlamento binasının merdivenlerinin önünde gerçekleştirildi.

Valeri GERGİEV; konsere başlarken yapmış olduğu konuşmada, konserin Tsinvali'de yaşanan beş günlük savaşın sonucunda ölenlere ve bu harabe şehirde yaşayan ve tekrar yaşamak için dönenlere kendisi ve Mariinski Tiyatro Orkestrsı tarafından ithaf edildiğini belirterek  "bu konser sadece Güney Osetya halkı için değil, dünya'ya Güney Osetya'da yaşananların gerçek bir biçimde anlatılması ve unutulmaması için düzenlenmiştir" dedi.

Valeri GERGİEV "Tsinvali, benim için "kahraman şehir" konumundadır. Tsinvali'de Stalingrad şehrinin yaşadıklarının benzerini gördüm. Ancak, büyük ülke ve tüm dünyanın desteği ile burada yaşam yeniden canlanacaktır. Tsinvali, tekrara ayağa kalkacaktır ve tüm dünya burada yaşanmış olanları tüm gerçekliği ile anlayacaktır" vurgulamasında bulundu.

Valeri GERGİEV; konuşmasını asetince, rusça ve ingilizce olarak sürdürerek "07-08 Ağustos tarihlerinde Tsinvali'de yaşananların tüm dünya insanları tarafından doğru biçimde algılanacağına inanıyorum. konseri güney osetya halkı ve saldırıda ölenlere adıyorum" hatırlatmasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.