RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 14:26:08 tarihnde eklendi. 414 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Medvedev; 13.08.2008 Rusya'da yas günü

DİMİTRİ MEDVEDEV; 13/08/2008 TARİHİ'Nİ RUSYA'DA "YAS GÜNÜ" İLAN ETTİ
Medvedev; 13.08.2008 Rusya'da yas günü 13/08/2008. Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Dimitri MEDVEDEV; Bugün Rusya Federasyonu'nda Güney Osetya'da ölenler için "YAS GÜNÜ" ilan edildiğini açıkladı.

Rusya Federasyonu içerisinde asılı olan bayraklar yarıya indirilecek, bütün gemilerde asılı olan bayraklar da yarıya indirilecek, televizyon ve radyo yayınlarında ki magazin ve eğlence programları iptal edilerek yaşanan dramla ilgili programlar yayınlanacaktır.

Rusya Devlet Başkanlığı Basın Bürosun'ndan yapılan açıklamada "08/08/2008 tarihinde Gürcistan Devlet Yönetimi ve Ordusu, Gürcisan-Güney Osetya Sorunu Bölgesi için alınan uluslararası anlaşmalara, BM kararlarına aldırış etmeden Güney Osetya topraklarına saldırmıştır. Saldırı sırasında askeri hava saldırısı ve ateş gücü yüksek silahlar ile sivil insanların ölümüne neden olmuştur. Bu girişim, Güney Osetya halkına uygulanan bir "SOYKIRIM"dır. Güney Osetya'nın başşehri Tsinvali ve birçok yerleşim yeri yok edilmiştir. Bu, Güney Osetya'da bir "sosyal felaket" yaratmıştır." denildi.

Açıklamada "Güney osetya'da katledilen insanlar arasında yüzlerce masum sivil insan ve bölgenin güvenliğini sağlamaya çalışan Rus Barış Gücü askerleri bulunuyordu" vurgulamasında bulunuldu.

ITAR-RASS haber ajansının Pekin'de bildirdiğine göre Rusya Olimpiyat Komite Başkanı Vladimir BASİN "Olimpiyat Köyünde bulunan "Rusya Evi"nde şampiyonalarda alınan madalyalar için kutlamalar yapılmayacaktır" dedi

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.