RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 14:14:52 tarihnde eklendi. 503 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bagapş; Kodor'u birkaç günde alacağız

SERGEY BAGAPŞ "YUKARI KODOR BÖLGESİ'NDE BİR KAÇ GÜN İÇERİSİNDE DENETİMİ SAĞLARIZ" DEDİ
Bagapş; Kodor'u birkaç günde alacağız 12/08/2008. Moskova saati ile 09:51. ITAR-TASS Haber ajansının bildirdiğine göre Abhazya Genel kurmaybaşkanı General Anatoli ZAYİTSEV; Abhazya Ordusu tarafından Gürcistan'ın Yukarı Kodor Bölgesi'nde bulunan askeri güçlerine tanınan sürenin bittiğini ve operasyona başladıklarını belirtti.

Anatoli ZAYİTSEV "Gürcistan Askeri birliğine Moskova saati ile 12 Ağustos Gecesi 04:00'a kadar tanınan "bölgeyi terk et ultimatomu" sonucunda operasyon başlatılmıştır. Bölgeyi terk etmeyen Gürcistan Askerleri karşılaşacakları olaylardaki kendi sorumlulukların almışlardır. Operasyon daha önceden planlandığı gibi sürmektedir, Abhazya Ordusu topçu atışları ve "grad" füzeleri ile bölgeyi terk etmeye Gürcü birliklerini güçlü ateş altına almıştır. Özellikle gürci askeri birliklerinin bulunduğu "AJARA" bölgesi ateş altında tutulmaktadır" dedi. 

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sergey BAGAPŞ İnterfaks haber ajansına salı sbahı vediği demeçte "Abhazya Cumhuriyeti Ordusu'nun Yukarı Kodor Bölgesi'nde bulunan Gürcistan askeri birliklerine karşı düzenlediği askeri operasyon planlandığı gibi sürdürülüyor.Ordumuz Yuakrı Kodor Bölgesi'nde bulunuyor. Birkaç gün içerisinde Tüm yukarı kodor bölgesi'nde kontrol bizim denetimimize geçecektir" dedi.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.