RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 14:13:02 tarihnde eklendi. 492 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bagapş; Kodor bölgesinde insani

SERGEY BAGAPŞ "YUKARI KODOR BÖLGESİ'NDEKİ İNSANİ YARDIM KORİDORUNU AÇIK TUTUYORUZ" DEDİ
Bagapş; Kodor bölgesinde insani 11/08/2008. Moskova saati ile 17:10. Abhazya Devlet Başkanı tele-24 televizyon kanalına vermiş olduğu demeçte; Eğer, Gürcistan askeri güçleri iylik ile Yukarı Kodor Bölgesi'ni terk etmezler ise Abhazya askeri, bütün bölgede operasyona başlayacağını belirtti.

Sergey BAGAPŞ "gelişmelere bağlı olarak ordumuz bugün askeri operasyona başlayabilir. Biz Zugddid bölgesine gitmek istemiyoruz. Biz kendi toprak sınırlarımızda duracağız. Kendi devlet sınırlarımıza geldiğimizde duracağız ve orada sınırımızı korumak için bekleyeceğiz" vurgulamasında bulundu.

Sergey BAGAPŞ; Gürcistan, tarafının kendilerine daha yanıt vermediğini belirterek, "1.5 saat önce bizler Yukarı kodor Bölgesinden tahliyelerin olması için bölgeye 30 otobüs gönderdik, sivil insanlar bölgeyi terk etmek istiyorlar. "ilk yardım koridoru" daha çalışıyor, bizler onu açık tutmak istiyoruz. Eğer gürcistan tarafı kabul ederse, sorun daha sağlıklı bir biçimde çözülür" dedi.

Sergey BAGAPŞ; ülkede yaşamın bugün için sakin bir biçimde sürdüğünü belirterek "bugün Gal bölgesini ziyaret ettim, ordumuzun askerleri ve kumandanları ile görüştüm, ortam gayet sakin bir durumda bulunuyor. Dün Yukarı kodor bölgesi'nde gürcü tarafı provokatif hareketlerde bulundu iki askerimiz yaralandı, ancak kendileri de gerekli olan askeri tepkiyi aldılar" dedi.

Sergey BAGAPŞ; yakın bir zaman içerisinde Güney Osetya ile birlikte bağüımsızlıklarının tanınması çağrılarını yinleyeceklerini belirterek "birinci sıra olarak bizler Rusya fedrasyonuna çağrı yapacağız, uluslararası kurumlara çağrı yapacağız. Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarının tanınması için. Bütün bunlar Güney Osetya'da uygulanan "soykırımın" ve insanlık dışı uygulamaların tespitinden sonra gerçekleşecektir. Bizler bugün için iki ülkenin güvenliği tam olarak sağlanana kadar savaşmayı sürdüreceğiz" dedi.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.