RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 10:04:09 tarihnde eklendi. 889 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürcistan saldırısı

GÜRCİSTAN'IN SALDIRISI SONUCUNDA 30.000 KİŞİ EVLERİNDEN OLDU
Gürcistan saldırısı 09/08/2008. Güney Osetya'da son 1,5 gün içerisinde yaşanan olaylar sonucunda 30 Bin kiş evlerinden kaçmak zorunda kaldı. İnsanlar, Gürcü askerlerinin yoğun saldırısı sonucunda yaşamlarını daha güvenli yerlerde sürdürebilmek için şehirden kaçtılar. Evlerinden kaçan sivil insanlara Kuzey Osetya'ya gitmek isterlerken gürcü keskin nişancıları tarafından ateş açıldı.

07 Ağustos Akşamı gürcistan Devlet Başkanı Mihail SAAKAŞVİLİ; akşamleyin televizyon açıklamasında Güney Osetya ile görüşmelere hazırız açıklamasında bulundu. Bu açıklamadan üç saat sonra Gürci birlikleri tarafından Tsinvali şehrine ve sınırda görev yapan Rus Barış Gücü Askerleri'nin üzerine yoğun bir biçimde roket atarlar ve "grad" füzeleri ile  saldırı düzenlendi. Saldırıdan dört saat geçtikten sonra Gürcü tankları Tsinvali şehrine giriş yaptılar ve evleri bombalamaya başladılar.

Cuma sabahı Gürcistan Hava kuvvetlerine bağlı savaş uçakları tarafında sadece Tsinvali şehri değil, sorun bölgesinin dışındaki sivil yerleşim alanları, ve Güney Osetya'yı kuzey Osetya'ya bağlayan yol da bombalandı.

Cuma sabahı BM Güvenlik Konseyi tarafından yapılan toplantıdan hiç bir sonuç çıkmadı. toplantıdan bir kaç saat sonra gürcü birlikleri sınırda görev yapan rus birliklerinin üzerine ateş açmaya başladı, bu gelişmeler karşısında Rusya ordusu 58. Zırhlı tümen birliği Rus barış gücü askerlerine ve rusya vatandaşlarına yardım amacı ile Güney Osetya'ya girdi.

Cumartesi sabahı saat 10:00 a kadar gürcü birliklerini temizleyen 58. zırhlı tümeni cumartesi günü kendisine karşı ateş eden bazı noktaları yoğun ateş sonucunda susturdu. Moskova saati ile 14:00 de şehirde sakin bir ortam başladı.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.