RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 09:52:11 tarihnde eklendi. 457 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Medvedev'den uyarı

DİMİTRİ MEDVEDEV "GÜRCİSTAN, BARIŞ GÜCÜ KUVVETLERİNE ATEŞ AÇARAK SUÇ İŞLEMİŞTİR" DEDİ
Medvedev'den uyarı 08/08/2008. Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Dimitri MEDVEDEV; 08/08/2008 tarihinde Rusya Federasyonu Gevlet Güvelik Konseyi'ni acil olarak toplantıya çağırdı.

Dimitri MEDVEDEV; toplantı öncesinde yapmış olduğu açıklamada Gürcistan yönetiminin uluslararası anlaşmalara bağlı olarak bölgede görev yapan Barış Gücü askerlerine ve bölgede yaşayanlara saldırgan tutm takınmasına karşılık olarak sessiz kalınmayacağını belirtti.

Dimitri MEDVEDEV "bu sabah, Gürcistan Silahlı Kuvvetleri Güney Osetya'da görev yapan Rus Barış Gücü Askerleri ve bölge yaşayanlarına karşı silahlı saldırıda bulunmuştur. Gürcistan yönetimi bu saldırgan tutumu ile Barış Gücü Kuvvetlerinini bölgede insanca yaşam için verdiği mücadeleyede tavır almış olmaktadır" dedi.

Dimitri MEDVEDEV "Gürcistan, bölgede görev yapan barış gücü kuvvetlerine açmış olduğu ateş sonucunda bölgedeki barışa da saldırmış olmaktadır" dedi.

Dimitri MEDVEDEV "Rusya, Gürcistan'ı bölgede barışın sağlanması için uluslararası anlaşmalara bağlı olmaya çağırmıştır ve çağırmaktadır" vurgulamasında bulundu.

Dimitri MEDVEDEV'in açılamalarından sonra Rusya Devlet Güvenlik Konsey toplantısı basına kapalı olarak devam etti.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.