RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 09:51:29 tarihnde eklendi. 497 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kızılhaç Örgütü'nden uyarı

KIZILHAÇ ÖRGÜTÜ "YARALILARA ULAŞMAK İÇİN ACİL OLARAK KORİDOR AÇILMASI GEREKMEKTEDİR" DEDİ
Kızılhaç Örgütü'nden uyarı 08/08/2008. ITAR-TASS Haber Ajansının bildirdiğine göre Güney Osetya'da görev yapan uluslararası Kızılhaç Örgütü Temsilcisi Anna HELSON "Güney osetya'nın savaşın sürdüğü bölgelerinde ki yaralılara ulaşabilmek için koridor açılması talebinde bulunuyoruz" açıklamasında bulundu.

Güney Osetya Zanurskova Bölgesi Sorumlusu İnal PUHAEV'in ITAR-TASS Haber Ajansı muhabirine telefon ile verdiği bilgiye göre Gürcistan'ın saldırısı sonucunda kadın ve çocukların öldüğünü belirterek "Hetarova ve Seravuk köylerinde kadın ve çocukların bulunduğu evler Gürcistan birlikleri tarafından bombalandı. Uçaklar tarafında bombalanan Djavu köyüne de ulaşabilmemiz mümkün değil. orada ki ölü ve yaralılardan da haber alamıyoruz. ormana kaçan küçük çocukların oduğunu biliyoruz, ancak onlara yardım etmekte zorlanıyoruz." dedi.

İnal PUHAEV "Gürcistan, bu saldırgan tutumu ile bölgede insanların barış içerisnde yaşamaması için elinden geleni yapıyor. bizler gürcistan askerlerinin küçük çocuklara yaşamları için yardım edeceğine inanmıyoruz" dedi.

İnal PUTAEV "Gürcistan, yaralılara, kadınlara ve çocuklara yardım edilmesini istemiyor. Onları elinde tutarak kendisini güçlendirmeye çalışıyor" vurgulamasında bulundu.

kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.