RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 09:46:45 tarihnde eklendi. 798 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürcistan'G. Osetya sınırına asker

GÜRCİSTAN; KUTAİSİ BÖLGESİ'NDEN GÜNEY OSETYA'YA ASKER YIĞIYOR
Gürcistan'G. Osetya sınırına asker 07/08/2008. İnterfaks Haber ajansının bildirdiğine göre, Gürcistan Silahlı kuvvetlerine bağlı 20 Asker Kamyonu, 3 BMP (Kariyer ab.com), askeri techizat, 3 uçaksavar olmak üzere Kutaisi-gori bölgesinden Güney Osetya'ya doğru yola çıktı.

Gürcistan Devlet Başkanı Mihail SAAKAŞVİLİ; Güney Osetya-Gürcistan Sorununda silahlı güç kullanılmaması için Gürcistan ve Rusya taraflarının biran evvel buluşması gerektiğini belirterek "ne Gürcistan, ne de Rusya tarafı Tsinvali'de sorun yaşanmasını istememektedir. Bunun için bizler ortamın yumuşaması için elimizden gelen herşeyi göstermek zorundayız" açıklamasında bulundu.

Mihail SAAKAŞVİLİ; Devlet Bakanı YAKOBAŞVİLİ'ye Rusya tarafı ile en kısa süre içerisinde Tsinvali'de görüşmesi için görev verdi.

Rusya Basın ajansının bildirdiğine göre NATO Başkanlığı Ofis Yardımcısı Karmen ROMERO; Güney Osetya-Gürcistan sorununda taraflara güç kullanılmaması çağrısında bulunuarak "bizler, taraflara sorunun çözümünde güç kullanmamaları ve barışın sürdürülmesi çağrısında bulunuyoruz" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.