RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2011, Pazar 09:44:53 tarihnde eklendi. 556 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vitali Çurkin; Rusya olarak bizler

VİTALİ ÇURKİN "RUSYA OLARAK BİZLER GÜRCİSTAN'IN BÖLGEDEKİ PROVOKASYONLARINI İZLİYORUZ" DEDİ
Vitali Çurkin; Rusya olarak bizler 30/07/2008. BM: Güvenlik Konseyi; bugün, Abhazya-Gürcistan sorununda varolan bir çok sorunun çözümü için basına kapalı bir toplantı yaptı. ancak toplantıdan her hangi bir çözüm çıkmadı.

BM Güvenlik Konseyi toplantısından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Rusya Federasyonunun BM Daimi Temsilcisi Vitali ÇURKİN; tarafların BM tarafından da desteklenen sorunun çözümünde askeri güç kullanılmaması anlaşmasının imzalası gerektiğine değinerek "bir çok toplantı yapılıyor, Almanya Dışişleri Bakanı'nın hazırladığı plan dahil konu ile ilgili olarak birçok çözüm önerileri getirildi, ancak, bunların görüşülebilmesi için birinci olarak atılması gereken adım, iki tarafında acil olarak sorunun çözümünde askeri güç kullanılmayacağını belirten anlaşmayı imzalalmaları gerekmektedir. Rusya olarak bizler, Gürcistan'ın abhazya-Gürcistan Sorunu bölgesindeki provokasyonlarını gözlemliyoruz ve toplantıda üye ülkelere Gürcistan'ın bölgede yapmış oldukları provokasyonları anlattık" dedi.

Abhazya'nın 15. Bağımsızlık Yılı Törenlerine yetiştirilmek amacı ile Suhum-Oçamçıra arasında ki demiryolu onarım çalışmalarını Rusya silahlı Kuvvetleri Stavropolskiy Kray'a bağlı 400 kişilik birilik yönetiyor. Çalışmalar sırasında 54 kilometrelik demiryoluna 12.000 demiryolu travesi yerleştirildi ve 20 demiryolu köprüsü ve tüneli onarıldı.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.