RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 14 Mayıs 2011, Cumartesi 12:15:34 tarihnde eklendi. 478 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lavrov; Güney Kafkasya'daki istikrarı

SERGEY LAVROV "GÜNEY KAFKASYA'DA Kİ İSTİKRARI GÜRCİSTAN BOZUYOR" DEDİ
Lavrov; Güney Kafkasya'daki istikrarı 03/07/2008. Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey LAVROV; 02 Temmuz 2008 tarihinde Türkiye'ye yapmılş olduğu ziyaret sırasında basın mensuplarının soruları üzerine "Güney Kafkasya'da yapılacak olan görüşmelerin başlayabilmesi için taraflar arasında saygılı diyalog çalışmalarının sürdürülmesi gerekir" dedi.

Sergey LAVROV; Abhazya'da son günlerde yaşanan patlamalar ile ilgili olarak "bizler, şimdilik bu konular ile ilgili olarak kimseyi suçlamak istemiyoruz, soruşturmalar bitmedi, ancak, geçtiğimiz yıl yaşanan olaylar, son ay içerisindeki bir çok provokasyon olayı yaşandı, yaşanan bu provokoasyon olaylarının Gürcistan tarafından yapıldığını sizlere hatırlatmak isterim. Gürcistan tarafı, yaşanan bu eylemlerden sonra "göz kırparak" güçlü bir biçimde başkalarını suçluyor. Bizler, taraflar arasındaki görüşmelerin dostça ve birlik içerisinde youna devam etmesini istiyoruz, eskiden olduğu gibi görüşmelerin, Abhazya ve Güney Osetya ile başarılı bir biçimde sürdürüldüğü gibi, şimdi Gürcistan tarafının oluşturmuş olduğu "yeni ideal" çalışamalrındaki değişiklikleri gözlemliyoruz" dedi.

Sergey LAVROV; Rusya tarafı olarak görüşmelerin belli bir düzene girmesi ve başarılı olması için her zaman için yardıma hazır olduklarını belirterek "Rusya devlet Başkanı Dimitri MEDVEDEV; Gürcistan Devlet Başkanı Mihail SAAKAŞVİLİ'ye 06 Haziran 2008 Sant. Petersburg'da yapılan görüşmede bu konuyu açık bir biçimde söylemiştir" dedi.

Kaynak: www.regnum.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.