RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 14 Mayıs 2011, Cumartesi 12:13:40 tarihnde eklendi. 446 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BM Genel Sekreterinin dostları

BM GENEL SEKRETERİNİN DOSTLARI GRUBU; 30 HAZİRAN'DA BERLİN'DE TOPLANIYOR
BM Genel Sekreterinin dostları 27/06/2008. Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA; BM Genel Sekreterinin Dostları Grubunun şu an için Abhazya-Gürcistan Sorunu Görüşmeleri için yeni bir planlarının bulunmadığını belirterek, fakat, yakında bölgede güvenliğin sağlanması, ekonomik gelişmeler ile ilgili olarak iki  tatraf arasında barış görüşmelerin başlanmasını isteyebilirler dedi.

Sergey ŞAMBA "BM Genel Sekreterinin Dostları Grubunun Abhazya'nın politik konumu ile ilgili sorunlara şimdilik değinmeye niyeti bulunmuyor, 30 Haziran 2008 tarihinde BM Genel Saekreterinin Dostları Grubunun (Fransa, Almanya, Rusya, ABD ve İngiltere - Apsnypress) yapacağı toplantıda önerilerini göreceğiz" dedi.

Sergey ŞAMBA "Abhazya tarafı olarak, yapılacak olan önerilerinin hangilerinin geçerli olacağını hep birlikte göreceğiz. Bizler, Gürcistan tarafının Yukarı Kodor Bölgesinde Bulunan askeri güçlerinin bölgeden çekmesi konusunda ısrarlıyız" vurgulamasında bulunarak "ancak, bizler, Suhum'da İrakli ALASANİYA ile yapmış olduğumuz görüşmede Yukarı Kodor Bölgesinde bulunan Gürcistan'a ait askeri güçlerin bölgeden çıkartılması ile ilgil olarak görüşmeler yapmadığımızı hiç bir zaman için söylemedik" dedi.

Sergey ŞAMBA "bizler, güvenlik sorunlarının çözümü üile işlgili olarak her zaman için görüşmelere hazır olduğumuzu belirttik, bölgede durum zorlu ve Gürcistan tarafı ile görüşmelerde bulunulamaması bir sorumsuzluk örneği olarak önümüzde duruyor" dedi

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.