RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 14 Mayıs 2011, Cumartesi 11:44:25 tarihnde eklendi. 401 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya'dan Gürcistan'a uyarı

RUSYA FEDERASYONU "GÜRCİSTAN KAFKASYA'DA ÇIKABİLECEK OLAN OLUMSUZLUKLARIN SORUMLUSU OLACAKTIR" DEDİ
Rusya'dan Gürcistan'a uyarı 17/06/2008. Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Andrey NESTERENKO, Gürcistan Devlet Başkanı Mihail SAAKAŞVİLİ'nin Gürcistan'da yayınlanan televizyon programında yapmış olduğu konuşmada Tiflis yönetiminin, bölgede görev yapan Rus Barış Gücü Kuvvetlerinin yerine başka güçler yerleştirebileceğini açılaması üzerine yapmış olduğu açıklamada "barış gücü kuvvetlerinin Abhazya'da çıkartılması, Kafkasya'da gerginliğin hızlanmasına ve sorunların artmasına neden olur" uyarısında bulundu.

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Andrey NESTERENKO "Abhazya-Gürcistan Sorunu bölgesinde görev yapan barış gücü kuvvetlerinin çalışmalarını durdurulmasını dşünmek mümkün olabilir, ancak, Gürcistan'ın şunu idrak etmesi gerekir, ileride olabilecekleri düşünmeden atılacak böyle bir adım, bölgede kaçınılmaz olarak gerginliğin artmasına ve sorunların çözümünde "suların ısınmasına", kafkasya da var olan asayişin içinden çıkılamaz bir duruma gelmesine neden olur." dedi.

Andrey NESTERENKO "bütün bu olumsuz gelişmelerin sorumluluğu Tiflis Yönetimi ve onların bu tehlikeli yolu seçmelerine gözlerini yumanlarda olacaktır" vurgulamasında bulundu.

Kaynak: www.regnum.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.