RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 10 Nisan 2013, Çarşamba 00:00:30 tarihnde eklendi. 788 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

23 Nisan Gerçekleri

TÜRKİYE, GÜRCİSTAN’IN BASKISI SONUCUNDA ABHAZ ÇOCUK HALK DANSLARI TOPLULUĞUNUN 23 NİSAN’A KATILIMINI ENGELLEDİ.
23 Nisan Gerçekleri 10/04/2013. Türkiye’de düzenlenen uluslar arası çocuk festivaline, organizasyon tarafından bağımsız devlet olarak çağrılan Abhazya Cumhuriyeti Çocuk Halk Dansları Toluluğu, Gürcistan’ın olağan histerik tutumu nedeni ile engellendi.


1 Nisan’da Gürcü  www.abkhazeti.info  internet sitesinde yayımlanan bilgilere göre, Gürcistan Dışişleri Bakanı 1. Yardımcısı David Zalkaliani yaptığı açıklamada “Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin bağımsız devlet olarak festivale çağrılan Abhazya’nın davet mektubunu değiştirmesi gerekmektedir” dedi.


Zalkaliani “Türkiye’de görev yapan Gürcistan Büyükelçiliği zaten bu hakkında girişimlerde bulunmuştur. Ayrıca, bu konu hakkında bir açıklamada Gürcistan’da görev yapan Türk Büyükelçiliğinden de alınacaktır. Bizler, Türk tarafının konmumuzu göz önüne almasını ve bu sorunu giderecek girişimi yerine getirmesini öneriyoruz” dedi.


Kaynak: www.apsnypress.info        
 


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Güney Kafkasyalı - Amma Abartıldı Ha
Abhaz çocuklar TC nin 23 Nisan şenliklerine katılamadı diye kopartılan fırtınaya bakın, böyle şeylerle bu kadar zaman kaybedilmemeli, daha yapılacak çok önemli işler var........
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.