RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 14 Mayıs 2011, Cumartesi 10:54:46 tarihnde eklendi. 454 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tsinvali'de bomba yüklü araç patladı

GÜNEY OSETYA'NIN BAŞŞEHRİ TSİNVALİ'DE BOMBA YÜKLÜ ARAÇ PATLADI
Tsinvali'de bomba yüklü araç patladı 29/05/2008. Güney Osetya'nın başkenti Tsinvali'de Güney Osetya Özel Güvenlik (AMON) Birimi Binası yakınlarında, bomba yüklü bir otomobil patlaması oldu. Edinilen bilgilere göre patlama sonucunda içerinde ağır yaralılarında bulunduğu altı kişi yaralandı.

Güney osetya Devlet Başkanı Eduard KOKOYTI; olaydan sonra yapmış olduğu açıklamada "bu olay Gürcistan gizli Servisi tarafından planlanarak hazırlanmış bir olaydır.Gürcistan ile olan sorunların çözümünü engellemek amacı ile hazırlanmıtır. ayrıca bugün Güney Osetya'nın, bağımsızlık yıldönümününün 16. yılının başilandığı gün olarak tarihe geçmiş bir gündür. Gürcistan'ın yapmış olduğu bu eylem "devlet terörü" niteliğindedir" dedi.

Güney Osetya Güvenlik Güçleri'nin ITAR-TASS Haber ajansına belirttiklerine göre içerisinde bomba patlayan araba, patlamadan önceki akşam Gürcistan tarafından Güney Osetya'ya giriş yapmıştır.

Gürcistan tarafı ise Tsinvali'de patklayan araç ile ilgili olareak Güney Osetya tarafının yanlış bilgi verdiğini belirtmiştir. Gürcistan Savunma Bakanlığı Bölge Yetkilisi Mamuka KURAŞVİLİ'nin gazetecilere vermiş olduğu bilgiye göre, Gürcistan'ın hiç bir askeri birliğinin Tsinvali'de ki patlama ile hernangi bir ilgisi bulunmamaktadır". Bölge de sadece üç birliğin bulunduğunu Gürcistan, Rusya - Kuzey Osetya ve AB Güvenlik Teşkilatı Gözlem guruplarının bulunduğunu belirtmiştir.

Mamuka KURAŞVİLİ "sorunlu bölgede bulunan Tsinvali'de belki farklı Güney Osetya gurupları arasında bu patlama olayı yaşanmıştır" açıklamasında bulundu.

Güney Osetya'da perşembe sabahı, ayrıca Osetya köyü Mugut yolu üzerinde bulunan Gürcü yerleşim alanı olan Avnevi bölgesinde, Güney Osetya sınır muhafızlarının aracına ateş açıldı ve olay sırasında bir kişi yaralandı.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.