RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 14 Mayıs 2011, Cumartesi 10:04:02 tarihnde eklendi. 514 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şamba; Casus uçaklarının parçaları

SERGEY ŞAMBA "DÜŞÜRDÜĞÜMÜZ CASUS UÇAKLARININ PARÇALARINI GÜRCİSTAN'A SATABİLİRİZ" DEDİ
Şamba; Casus uçaklarının parçaları 12/05/2008.  İnterfaks Haber Ajansının Suhum'dan bildirdiğine göre Abhazya Silahlı Kuvvetleri, gazetecilere Gürcistan'a ait düşürülen 1."insansız casus uçağı"na ait parçaları gösterdi.

Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA "Sizler, bugün düşürülen birinci "insansız casus uçağı"nın sağlam parçalarını görmektesiniz, bugün için Gürcistan'a ait yedinci "insansız casus uçağı" düşürülmüş bulunuyor, zannederim ki çok pahalı olan bu uçak parçalarından elimizde epeyce bulunmaya başladı. Gürcistan isterse kendilerine satmaya hazırız" açıklamasında bulundu.

Sergey ŞAMBA "düşürülen ikinci uçağın yeri Abhazya silahlı kuvvetleri tarafından tespit edildi. Yakın zaman içerisinde bu "insansız casus uçağı" ile ilgili parçaları da sizlere gösterebiliriz" dedi.

Mayıs 2008 içerisinde Abhazya silahlı kuvvetleri tarafından bir kaç tane "insansız casus uçağı" düşürüldü. 18 Mart 2008 tarihinde Abhazya silahlı Kuvvetleri Gürcistan'a ait ilk "insansız csus uçağı"nı düşürmüştü. Abhazya, uçağın parçalarını BM Gözlemcilerine göstermişti, ancak Gürcistan, uçağın kendilerine ait olmadığını belirtmişti. İkinci uçak 20 Nisan 2008 tarihinde düşürülmüş ve skandal patlak vermişti, bu sefer Gürcistan uçağın kendilerine ait olduğunu belirtmiş ve uçağın Rusya tarafından düşürüldüğünü beilrterek BM'e şikayet etmişti. Rusya, BM Güvenlik konseyi'nde Gürcistan'ın bölgede uçak uçurarak Moskova anlaşmasına aykırı davrandığını belirtmiş ve Abhazya'ya uygulamış olduğu ambargoyu kaldırma nedenlerini BM Güvenlik Konseyi üyelrine anlatarak Gürcistan'ı suçlamıştı.

04 Mayıs 2008 tarihinde Abhazya Silahlı Kuvvetleri, Gürcistan' a ait iki adet "insansız casus uçağı" düşürerek Gürcistan'ı suçlamıştı. Gürcistan Yönetimi'de "bölgede bu tür uçuşlar yaparak Rus askeri güçlerinin gelişmelerini izliyoruz" açıklamasında bulunmuştu. Gürcistan Devlet Başkanı Mihail SAAKAŞVİLİ'de kendi toprakkarında bu tür uçuşlar yapmayı sürdüreceklerini ve Rusya'nın bölgedeki askeri gücüne karşı olduklarını belirtmişti.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.