RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 14 Mayıs 2011, Cumartesi 09:45:13 tarihnde eklendi. 444 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya Savunma Bakanlığı "Gürcistan

RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI "GÜRCİSTAN GÜÇ KULLANIRSA, SERT BİR YANIT ALACAKTIR" DEDİ
Rusya Savunma Bakanlığı 29/04/2008. İNTERFAKS haber ajansının bildirdiğine göre Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı 29/04/2008 Salı günü "Gürcistan, Abhazya ve Güney Osetya ile olan sorunların çözümünde güç kullanma girişimlerinde bulunur ise aynı şekilde ve daha sert bir yanıt alacaktır" açıklamasında bulundu.


Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı'nın yapmış olduğu açıklamada "Abhazya-gürcistan sorununun bulunduğu bölgede görev yapan BDT Barış Güçleri Komutanlığı kontrolü sağlamlaştırmak amacı ile 15 yeni sınır karakolunu açmıştır" belirlemesinde bulundu.

Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı "Gürcistan Silahlı kuvvetleri, "Yukarı Kodor Bölgesinde" bulunan silahlı güçlerini Nisan 2008 ortalarından itibaren, anlaşmalarla belirenen sayıyı aşarak arttımaya başlamıştır" vurgulamasında bulundu.

Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı; son dönemde bölgede bulunana güvenlik alanlarında yaşanan olaylar ile ilgili olarak "Gürcistan Hava kuvvetleri, bölgede izinsiz uçuşlar yaparak ve insansız casus uçaklarını uçurarak barışı sağlamaya çalışan Rusya Barış Gücü Kuvvetlerini tehdit unsuru olarak gördüğünü açıklıyor. Moskova anlaşması ile bölgede bulunması gereken güvenlik gücü sayısı net olarak belirtiliyor" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.