RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 14 Mayıs 2011, Cumartesi 09:26:58 tarihnde eklendi. 530 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Viktoriya Argun "Suhum şehir

VİKTORİYA ARGUN "SUHUM ŞEHİR YÖNETİMİ, ULUSLARARASI KARDEŞ ŞEHİRLER GÜNÜ'NÜ KUTLUYOR" DEDİ
Viktoriya Argun 25/04/2008. Abhazya Cumhuriyeti Başkenti Suhum Şehir Yönetimi, "Uluslararası Kardeş Şehirler Günü" nedeni ile Uluslararası Kardeş Şehirler Birliği Başkanı Moskova Eyalet Valisi Boris GROMOV, Uluslararası Şehir Kardeşler Birliği Başkan Yardımcısı Sergey PARAMANOV, Podolsk ve Volgagrad Şehir Yönetimleri, İskoçya Cumhuriyeti Kilmarnok Şehir Yönetimlerine kutlama mesajı gönderdi.

Uluslararası geleneklere göre Nisan ayının son Pazar Günü "Uluslararası Kardeş Şehirler Günü" olarak kutlanıyor. Bu yıl 27 Nisan 2008 (bugün) kutlamaları yapılan Kardeş Şehirler Birliği ilk olarak 2. Dünya savaşı yaşanırken 1943 yılında Sovyetler Birliği Şehri olan Stalingrad (Bugünkü Volgagrad) Şehri ile İngiltere'nin Koventry Şehirleri arasında kurulmuştu.

Suhum Şehir Yönetimi Kardeş Şehirler Bölüm Başkanı Viktoriya ARGUN'un apsnypress haber ajansına bildirdiğine göre "Geçtiğimiz günlerde Abhazya'nın Başşehri Suhum ile Volgagrad şehri arasında dostluk, dayanışma ve kardeşlik anlaşması imzalandı, ayrıca Buryat Cumhuriyeti başşehri Ulan-Udz ile de kardeşlik anlaşması imzalandı. Her yıl bu ilişkiler daha da yoğun bir biçimde çoğalıyor, barış ortamını kurmak için şehirler ve ülkeler arasında ki dayanışma ortamı doğuyor" dedi.

Viktoriya ARGUN "daha önceden kardeş şehir olan İskoçya'nın Kilmarnok şehri ile son on yıldır ilişkilerimiz kesilmişti, geçtiğimiz günlerde ilişkiler yeniden kuruldu" dedi.

Viktoriya ARGUN "Suhum şehir yönetimi, İskoçyalı Ulusal Şair R. BERNS'in mayıs2009 da kutlanacak olan 250. doğum günü şenliklerine davet edildi. İskoçya'nın Kilmarnok şehir yönetimi, Suhum şehir yönetimi tarafından  Abhazya'nın 15. Kuruluş yıldönümü şenliklerine davet edildi. Bizler bu tür ilişkileri geliştirmek için çalışmalarımızı aktif bir biçimde sürdüreceğiz" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.