RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 14 Mayıs 2011, Cumartesi 09:25:57 tarihnde eklendi. 486 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şamba "BM Genel Sekreterinin

SERGEY ŞAMBA "BM G. SEKRETERİNİN DOSTLARI GURUBUNUN KONUMU TARTIŞILIR DURUMA GELMİŞTİR" DEDİ
Şamba 25/04/2008. ITAR-TASS Haber ajansının bildirdiğine göre İngiltere'nin Gürcistan Büyükelçisi Denis KİF, Suhum ziyaretinde Abhazya Cumhuriyeti Parlamento Başkanı Nugzar AŞUBA; Abhazya Cumhuriyeti Başbakanı Aleksandr ANKVAB; Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA ile Abhazya-Gürcistan Sorunu Görüşmelerinde ki son durum hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Bilindiği üzere, BM Genel Sekreterinin Gürcistan Dostları Gurubu içerisinde İngiltere, ABD, Fransa ve Almanya ile birlikte Rusya Federasyonu'da bulunuyor. 23 Nisan 2008 tarihinde BM Güvenlik konseyinde Abhazya-Gürcistan Sorunu ile ilgili olarak yapılan toplantıda konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı, ancak toplantı sonrasında BM Genel Sekreterinin Dostları gurubu Üyelerinden Fransa, ABD, Almanya ve İngiltere Temsilcileri "Rusya Yönetiminin Abhazya ve Güney Osetya ile kurmuş olduğu resmi ilişkilerden endişe duyuyoruz" açıklamasında bulundular.

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA; İngiltere Büyükelçisine, BM Güvenlik Konseyinin 23 Nisan 2008 tarihinde yapmış olduğu toplantıdan sonra BM Genel Sekreterinin Gürcistan Dostları Gurubu'nun bazı üyelerinin yapmış oldukları açıklamadan dolayı hoşnut olmadıklarını belirterek "BM Genel Sekreterinin Gürcistan'ın Dostları Gurubu Üyeleri, Gürcistan'ın anlaşmaları ihlal etmesini protesto edeceklerine, Rusya'nın Abhazya ve güney Osetya ile ilişkilerini geliştirme kararlarını eleştirmelerine bir anlam veremedik" dedi.

Sergey ŞAMBA "uluslararası arabuluculuk görevinde bulunan bu ülkelerin yapmış oldukları bu açıklamadan sonra, BM Genel Sekreterinin Dostları Gurubunun, taraflar arasında yapılacak olan görüşmeler içerisinde bulunmasının yararlı olup olmayacağı tartışma konusu durumuna gelmiştir" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.