RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 14 Mayıs 2011, Cumartesi 09:22:43 tarihnde eklendi. 497 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vitali Çurkin "Moskova ile Suhum

VİTALİ ÇURKİN "MOSKOVA İLE SUHUM ARASINDA Kİ UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLAYABİLİR" DEDİ
Vitali Çurkin 16/04/2008. ITAR-TASS Haber ajansının bildirdiğine göre Rusya Federasayonu BM Daimi Temsilcisi Vitali ÇURKİN; Moskova ile Suhum arasında ki hava yolu ulaşımının yeniden açılabileceğini belirtti.

Vitali ÇURKİN; BM Güvenlik Konseyinin 15/04/2008 tarihinde Abhazya-Gürcistan Sorunu ile ilgili olarak yapmış olduğu toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlarken "bizler, Gürcistan ile olan hava yolu ulaşımını yeniden başlattık, planın gelişminden emin değilim, ancak, Tiflis ile başlayan hava yolu ulaşımının ardından Suhum ile hava ulaşımının yeniden başlamasından inanların şaşırmaması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Vitali ÇURKİN "Rusya federasyonu olarak Abhazya'nın ekonomik gelişmine destek amacı ile almış olduğumuz kararlar, günümüz koşulları ile uyum sağlıyor. Ululslararası Topluluk (BM) Abhazya'nın ekonomik olarak iyi duruma gelmesini istiyor, eminim ki Gürcistan'da bunu istiyordur." dedi.

Vitali ÇURKİN "Gürcistan tarafı, Abhazya ile olan sosyal ve politik ilişkilerini daha iyi  geliştirmek için Rusya Federasyonunu örnek alacaktır" vurgulamasında bulundu.

Rusya Federasayonu BM Daimi Temsilcisi Vitali ÇURKİN "Gürcistan'lı meslekdaşlarımız, çalışmalarında öncelik olarak Göçmenlerin geriye dönüşlerini ve onların güvenliklerinin sağlanmasına öncelik tanıyorlar" hatırlatmasını yaparak "karşılıklı sorunları olan bu iki toplumun (Abhazya ve Gürcistan'ın) daha iyi yaşayabilmeleri için Abhazya'nın ekonomik olarak geliştirilmesi gerekmektedir" vurgulamasında bulundu.

Kaynak: www.apsnypress.info     


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.