RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 22:00:41 tarihnde eklendi. 553 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suhum'da Osetya büyükelçiliği

SUHUM'DA GÜNEY OSETYA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ AÇILDI
Suhum'da Osetya büyükelçiliği 15/04/2008. Abhazya'nın Başşehri Suhum'da Güney Osetya Cumhuriyeti Büyükelçiliği açıldı. Güney Osetya Büyükelçiliği görevine Robert KOKOEV getirildi.

Güney osetya Büyükelçilğinin açılış törenini Abhazya Devlet Başkanı Sergey BAGAPŞ ve Güney Osetya Devlet Başkanı Eduard KOKOYTI birlikte yaptılar.

Abhazya devlet Başkanı Sergey BAGAPŞ; açılış töreninde yapmış olduğu konuşmada "bu yaşanan olay geçici bir heves sonucu oluşmamıştır, birlikte düşünerek yaşama geçirdiğimiz bir önemli bir aşamadır." açıklamasında bulunarak. ""Güney osetya Büyükelçiliği, iki ülke arasında ki ilişkileri daha dinamik bir çalışma sürecine sokacaktır" vurgulamasında bulundu.

Güney Osetya Devlet Başkanı Eduard KOKYTI "Güney Osetya büyükelçiliğinin açılışı ile Abhazya Cumhuriyeti ile ilişkilerde hızlı bir gelişme sağlanacaktır. Bizlere düşen en önemli görev, ülkelerimizin bağımsızlığının tanınması için yapılacak olan çalışmalardır. Bizler devlet yapılanmalarımızı tamamladık, Kosova gibi bizlerin elinden tutup bir yerlere götürülmemiz gerekmiyor" vurgulamasında bulundu.

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA ve Güney Osetya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Murad DJİOEV; büyükeliçilik çalışmalarına desteklerini sürdüreceklerini belirttiler.

Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA "Büyükelçiliğin açılması Abhazya ve Güney Osetya Cumhuriyetlerinin yaysal olarak çalıştıklarının bir göstergesidir." diyerek "Abhazya ve Güney osetya Dışişleri Bakanlıkları,uluslarının demokratik haklarını korumak için ve ülke yapılarının oluşturulmasında birlikte çalıştılar. Bugün, bizler, bu sayede ilişkilerimizi daha da sağlamlaştıracağız ve yeni bağlantıları sıkı bir biçimde birlikte oluşturacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Güney Osetyta Dışişleri Bakanı Murad DJİOEV "Güney Osetya Büyükelçiliğinin açılması olayına sıradan bir çözüm olarak bakılmamalıdır, bu halklarımızın arzusudur" açılamasında bulundu.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.