RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 19:36:27 tarihnde eklendi. 1412 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ormanın Vahşi Çocuğu Abhazcaya çevrildi

ÇİZGİ FİLM; ORMANIN VAHŞİ ÇOCUĞU, "MAUGLİ"NİN ABHAZ DİLİ'NE ÇEVİRİSİ YAPILDI
Ormanın Vahşi Çocuğu Abhazcaya çevrildi 18/03/2008. AbhazDiline çevrimi yapılan çizgi film, Orman Çocuğu "Maugli" 19/03/2008 tarihinde Suhum'da gala gösterimi ile vizyona giriyor. Film dublajı, amerikan yapımı olan "vahşi ormanın kitabı" isimli filmin rus dili versiyonundan yapılmıştır.

"Maugli" filminin dublaj çalışmaları "AMŞ" stüdyolarında Abhaz Dilini Geliştirme Fonu'ndan yararlanılarak gerçekleştirilmiştir. Dublaj çalışmalarını yönlendirenler; Rejisör ve dublaj yönetmeni Vyaçeslav ABLOTİYA, Yazar Gunda KVİTSİNİYA, filmdeki oyuncuların dublaj çalışmaları da Abhazya Devlet Dram Tiyatrosu Oyuncuları tarafından gerçekleştirilmiştir.

Abhaz Dilini Geliştirme Fonu Müdürü Gunda KVİTSİNİYA'nın apsnypress haber ajansına bildirdiğine göre, çizgi filminin dublaj çalışmaları altı ay gibi ibr sürede gerçekleştirilmiştir.

Gunda KVİTSİNİYA "bizler için filmin şarkılarının Abhaz diline ivrilmesinde uzun ve yorucu bir dönem olmuştur, filmdeki kahramanların söylemiş oldukları şarkıların tümü Abhaz Diline çevrildi. Şarkıların çeviri çalışmalarında "Rus Tiyatrosu" sanatçısı Djambul JORDSNİYA ve "Dil Profesörü" Rezo HARMANİYA" görev almışlardır" dedi.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.