RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 19:26:25 tarihnde eklendi. 515 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saakaşvili USA'da

GÜRCİSTAN DEVLET BAŞKANI M. SAAKAŞVİLİ "BEYAZ SARAY"I ZİYARET EDİYOR
Saakaşvili USA'da 18/03/2008. Beyaz Saray Basın Sözcüsü Tom KEYSİ "George BUSH ve Mihail SAAKAŞVİLİ, her zaman için varolan genel konuları kendi aralarında görüşüyorlar. Gürcistan Devlet Başkanı 19 Mart 2008 tarihinde George BUSH ile Beyaz Saray'da görüşmelerde bulunacak, SAAKAŞVİLİ'nin ABD ziyareti 20/03/2008 tarihinde sona erecektir. SAAKAŞVİLİ, bu arada ABD Dışişleri Bakanı Kondolize RAYZ ile de görüşmelerde bulunacaktır" dedi.

Tom KEYSİ "ABD Yönetimi, SAAKAŞVİLİ'ye her zaman Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini desteklediğini belirtiyor" mesajını yineleyerek "bütün buluşmalarda, her zaman için iki ülkeyi ilgilendiren önemli konular görüşülüyor, bizlerin çabası Gürcistan'ın ekonomik ve politik sorunlarının çözümü için yardımcı olmaya çalışmaktır. taraflar arasında bölgede bulunana ülkeler ile olan sorunların çözümü ile ilgili olarak görüşmeler yapılacaktır" dedi.

Tom KEYSİ; SAAKAŞVİLİ ile yapılacak olan görüşmelerde, Gürcistan'ın NATO'ya girişinin hızlandırılması ile ilgili konularında görüşüleceğini belirterek "bu konunun çözümü "Atlantik Birliği" içinde bulunan bütün ülkelerin yararına olacaktır. Ülkeler NATO'ya giriş koşullarını yerine getirdikten sonra bulunmuş oldukları bölgelere katkıları yüksek olacaktır" vurgulamasını yaptı.

Tom KEYSİ "Beyaz Saray; Gürcistan'ın ABD'nin terör ile vermiş olduğu savaşta "birliğin anahtarı" olan Irak'ta en önemli destekçisi olarak bulunuyor ve önemli bölge olan Kafkasya'da da" dedi.

Tom KEYSİ "George BUSH ve Mihail SAAKAŞVİLİ arasında yapılacak olan görüşmede "dünyanın güvenliği ve özgürlüklerin korunması ile ilgili sorunların çözümlenmesi konularına da değinecekler. ABD, Tiflis'in Avrupa-Atlantik Birliğine üye olması için desteğini sürdüreceğini, abhazya ve Güney Osetya Ayrılıkçı bölgeleri ile sorunların barış yoluyla ve Gürcistan'ın toprak bütünlüğü içerisinde çözülmesi gerektiğini belirtiyor" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.