RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 18:33:03 tarihnde eklendi. 585 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nugzar Aşuba'dan açıklama

NUGZAR AŞUBA "BİZLER BAĞIMSIZLIĞIMIZI SAVAŞARAK ALDIK, BUNDAN DAHA AÇIK BİR HAK VAR MI? DEDİ
Nugzar Aşuba'dan açıklama 13/03/2008. Perşembe günü DUMA Meclisinde yapılan toplantıya Moskova'da temsilcileri bulunan çok sayıda uluslar arası basın kuruluşu ilgi gösterdi. DUMA Meclis Toplantı Salonu izleyicilerin yoğun izdihamı yüzünden yetersiz kaldı. 

Abhazya Parlamento Başkanı Nugzar AŞUBA Perşembe günü Rusya DUMA Meclisinde BDT Ülkelerinde bulunan "tanınmayan ülkelerin" durumları hakkında yapılan toplantıda Rus parlamenterlere "Rusya Federasyonu, Kosova'nın bağımsızlığının ilanından sonra bütün Dünya'ya Abhazya'nın da bağımsızlık hakkı olduğunu belirtmelidir ve bu tanımında gecikmemesi gerekir" dedi.

Nugzar AŞUBA "Abhazya Halkı Rusya'yı ümit ile seyretmektedir, onlar Rusya'yı bütün güvenliklerinin ve istikrarrının garantisi olarak görmektedir. rusya'nın güneyindeki istikrarın Dünya'daki yeni gelişmelere bağlı olarak Abhazya'nın bağımsızlığından geçtiğini bilmek gerekir" dedi.

Nugzar AŞUBA; konuşmasından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gürcistan ile Federasyon oluşturmayı düşünmüyormusunuz sorusuna vermiş olduğu yanıtta. "bizler 1992 yılında SSCB dağıldıktan sonra son durumu onlar ile görüşmek istedik, bunu içerisinde federatif çözümde vardı, ancak bütün dünya Gürcistan'ın Abhazya'ya askeri müdahale ile saldırdığını gördü, artık ozaman geçti. bugün için bizler Bağımsızlığımızın tanınmasının haricinde oluşabilecek çözümlere hayır diyoruz. dedi.

Nugzar AŞUBA "Bizler bağımsızlığımızı savaşarak elde ettiğimiz zafer ile aldık, Dünya'da bundan daha açık bir bağmsızlık hakkı var mı?" diyerek vurgulama yaptı.

Güney Osetya Temsilcisi Yuri ZİTSOYTİ "SSCB dağıldığında daha Gürcistan ortada yokken bizler Güney Osetya olarak Rusya Federasyonu' na bağımsızlık hakkımızın tanınması başvurusunda bulunduk. Bizler Kuzey Osetya'da ki kardeşlerimiz ile asırlardır aynı toprakları paylaşıyoruz. Onlar ile birlikte tek devlet olmak bizlerin en demokratik hakkıdır" açıklamasını yaptı.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.