RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 18:23:23 tarihnde eklendi. 620 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sergey Bagapş "Gürcistan silah

SERGEY BAGAPŞ "GÜRCİSTAN SİLAH SATIN ALMAK İSTERSE KENDİLERİNE SATABİLİRİZ" DEDİ
Sergey Bagapş 10/03/2008. Kosova eğer bağımsız devlet yapısına kavuşuyor ise bu Abhazya için neden olmasın? Rusya Federasyonu DUMA meclisi hafta sonunda bu konuyu görüşecek.

Abhazya halkı 15 yıldır bağımsız olmayı bekliyor. Bugün, Suhum sahilinde sakin bir biçimde satranç oynayan yaşlı Abhaz'lar kendi aralarında Kosova'nın bağımsızlığının tanınmasından önce Abhazya'nın yasal olarak bağımsızlık hakkına sahip olduğunu konuşuyorlar.

Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA "burada, sorunlar çözülemez duruma gelince, hemen sorular sorulmaya başlanıyor. Şimdi ne olacak? Bunun yanıtı geçtiğimiz perşembe günü geldi, Rusya Federasyonu Abhazya'ya uygulamış olduğu ambargoyu kaldırdı. Tiflis yönetimi bu durumdan rahatsız olduğunu belritti. Mihail SAAKAŞVİLİ, beklemeden tarafların askeri olarak da ilişkiye girebileceğini bununda sorun yaratacağını belirtiyor" dedi.

Abhazya Devlet Başkanı Sergey BAGAPŞ "sorunların çözümü için birinci adım, sınırda varolan sorunların çözümü ve finansal ilişkilerin düzenlenmesidir. Soçi Olimpiyatlarına hazırlık konusunda ileriye yönelik çalışmalar hızlanacaktır daha önceleri bu konu burada ölü nokta olarak duruyordu. Bizlerin silaha gereksinimimiz bulunmuyor, yeterli askeri techizatımız bulunuyor, savaş sırasında gerekli askeri techizatımızı Gürcistan kuvvetlerinden kalanlardan elde ettik, isterlerse şimdi kendilerine de satabiliriz" açıklamasını yaptı.

İşte şimdi Abhazya için altın fırsat oluşuyor. Abhazya'nın mandalinası ve Mimozası - Soçi olimpiyatları inşaatında kullanmak üzere 10 milyon ton çakıl taşı gereksinimi içn ekskavatörler güçlerinin son raddesine kadar çalışıyorlar ve gürültüleri şehire kadar geliyor. Abhazya'nın zenginliğini yaratmak için.

Suhum limanı, deniz ulaşımı için bütün hazırlıklarını yapıyor. Suhum havaalanı'da son hazırlıklarını yapıyor. Suhum havaalanı SSCB döneminin yıl boyunca en açık havaalanı olarak biliniyordu. Bulutların en az dolaştığı havaaalnı 1994 yılından bu yana açılmayı bekliyor. Bölgenin en büyük havaaalnı olarak bilinen Suhum havaalanı, Soçi havaalanından daha fazla alt yapıya sahip. Soçi'ye olan uzaklığı sadece 120 km. ve araçile 2 saatte ulaşılabilecek bir mesafede bulunuyor. Onarım yapıldıktan sonra hemen uçuşlara başlanabilineceği belirtiliyor.

Şimdi burada sorunun çözümünün nasıl gelişeceği gözlemleniyor. DUMA Meclisi, Kosova'nın Bağısızlığını ilan etmesinden sonra yeni gelişen koşullarda nasıl davranacak. Satranç oyununda yeni hamleler nasıl oynanacak. Suhum sahilindeki satranç oynayan Abhaz yaşlıları yeni hamleler üzerine kafa yoruyorlar, şimdi ise gerçekten bir başka yeni oyun başlıyor.

Kaynak: www.1tv.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.