RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 18:14:11 tarihnde eklendi. 502 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şamba "Rusya ambagoyu kaldırdı"

SERGEY ŞAMBA "RUSYA FEDERASYONU'NUN AMBARGOYU SÜRDÜRMESİ, GÜNÜMÜZ KOŞULLARINA UYMUYORDU" DEDİ
Şamba 06/03/2008.
Abhazya Dışişleri bakanı sergey ŞAMBA; Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı'nın 06/03/2008 tarihinde yapmış olduğu açıklamada, 1996 yılından bu yana uygulanan ambargonun kaldırılması kararı abhazya devleti'nin gelişmesinde önemli bir rol oynayacağını belirtti.

Rusya federasyonu Dışişleri Bakanlığı; 1996 yılında Abhazya'ya uygulanacak olan ambargo kararını, Bağımsız Devletler Topluluğu Başkanları'nın (BDT) ortaklaşa aldıklarını belirterek. Ambargo kararını kaldırdığını BDT ülkelerine göndermiş olduğu yazı metninde "Gelinen yeni ortamda Abhazya'ya uygulanmakta olan ekonomik, finans ve ulaşım kanallarında ki ambargonun sürdürülmesinde bir yarar olmadığını ve sınırlarda uygulanan kısıtlamalarında kaldırıldığını belirtti.

Sergey ŞAMBA "Rusya federasyonu'nun 1996 yılında almış olduğu ambargo kararı siyasi bir karardı. ancak artık günümüz koşullarında uygulanması için bir neden kalmamıştı" dedi.

Sergey ŞAMBA; "ambargo, Abhazya'nın ülke olarak gelişmini önemli ölçüde engellemiştir. ambargo'nun kaldırılması, ülkemizin ekonomik anlamda kalkınmasına olumlu katkısı olacaktır" dedi.

Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA "Rusya'nın almış olduğu ambargonun kaldırılması kararına diğer Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Ülkeleri'nin de uyacaklarına ve ülkelerine uygulanan ekonomik ambargoları kaldırcaklarına inanıyorum" açıklamasını yaptı.

kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.