RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 18:11:58 tarihnde eklendi. 958 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhaz Muhacirlerin torunlarindan

ABHAZ MUHACIRLARININ TORUNLARINDAN ABHAZ VE KAFKAS DİASPORASINA MESAJ VAR
Abhaz Muhacirlerin torunlarindan 05/03/2008. Abhazya Parlamentosu, Abhaz Diasporası Komite Başkanı Soner GOGUA, Abhazya Cumhuriyeti Ulusal Meclis Üyesi Oktay ÇKOTUA, Abhazya Parlamentosu Milletvekili Ekonomi Politikaları Uygulama ve Geliştirilmesi Komitesi Başkan Yardımcısı Talih HÖTIŞ, Abhazya Diasporasına, Abhazya'nın uluslararası bağımsızlık haklarının tanınması için destek çağrısında bulundular.

Destek çağrısında "Kosova'nın devlet olarak varlığının tanınması uluslararası camiada kabullenilmiştir. Oluşan bu durum Abhazya'nın bağımsızlık haklarının uluslararası arenada tanınması konumunu arttırmıştır" deniliyor.

Muhacır Torunları'nın satırlarında "Kutsal hedeflerimize ulaşılması için tarh bizleredeğerli bir şans veriyor." "bu şansın elde edilebilmesi için çok kan verdik, sayısız insanımız öldü ve acı çekti, bunu unutmak mümkün değil" hatırlatılması yapıldı.

"Bugün, Abhaz'ların önünde başlıca iki ödev bulunuyor. Birinci ödev - Abhazya'nın bağımsızlığının Dünya Devletleri tarafından tanıonması için verilen mücadeledir. İkinci ödev - Abhazya Devleti ve Halkının güvenliğini sağlamak, Gürcistan'ın savaş çıkartma tehditlerini ortadan kaldırmaktır. bu ödevlerin yerine getirilebilmesi için Abhazya Cumhuriyeti Devleti bütün kaynakların seferberlik edilmesi çağrısı yapmaktadır."

"Tarihi değeri bu derece yüksek olan bir şans bir daha olmayacaktır. Bütün diğer ülkelerde yaşayan abhazlar ve toplum kuruluşları, Abhazya'nın bağımsızlığının uluslararası toplumda tanınması için şevk ve cesaretle çalışmak zorundayız. Bunun yüksek sorumluluğu bizlerin üzerinde olmalıdır. Abhazya Yönetimi, bizlerin hedeflerimize ulaşabilmemiz için diasporada yaşayan insanlarımıza ve toplumsak kuruluşlara her türlü desteği vereceğini belirtmektedir."

Bu zor dönemde, bizler ve toplumumuz İstanbul Abhaz Dayanışma Komitesi, Abhazya Temsilciliği, Toplumumzun bütün güçleri ile birlikte vereceğimiz mücadeleyi kararlı bir biçimde birleştirmeliyiz."

"Nerede yaşarsak yaşayalım, aramızda küskünlükler yaşayabiliriz, ayrı düşüncelede olabiliriz, kavgalarımız olabilir, insanlarımızın mutlu geleceği için bütün bunların hepsini bir kenara bırakalım, yüksek idealimiz için birlik olalım."

Abhazya Parlamentosu, Abhaz Diasporası Komite Başkanı Soner GOGUA, Abhazya Cumhuriyeti Ulusal Meclis Üyesi Oktay ÇKOTUA, Abhazya Parlamentosu Milletvekili Ekonomi Politikaları Uygulama ve Geliştirilmesi Komitesi Başkan Yardımcısı Talih HÖTIŞ.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.