RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 18:07:13 tarihnde eklendi. 627 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adige-Xase Abhazya'nın yanında

KABARTAY-BALKAR "ADIGE-XACE" ORGANİZASYONU ABHAZYA'NIN BAĞIMSIZLIĞINI DESTEKLEDİĞİNİ AÇIKLADI
Adige-Xase Abhazya'nın yanında 05/03/2008. Kabartay-balkar Cumhuriyeti "ADIGE-XACE" Organizasyonu, Kosova'nın bağımsızlığının uluslararası toplumda tanınmasından sonra Abhazya'nın da tanınması gerektiğini belirtti.

Kabartay-Balkar Cumhuriyeti "ADİGE-XACE" Organizasyonu "Gözlemlerimiz, Kosova'nın bağımsızlığının sağlamlaştığını gösteriyor. Kosova olayı tarihsel bir olgu olarak önümüzde duruyor. Diğer ülke ve ulusların sorunlarının çözümü için bir esin kaynağı oluşturuyor. Ulusların bağımsızlık ve egemenlik haklarının tanınmasını sağlamlaştırıyor" açıklaması yaptı.

"ADIGE-XACE", Abhazya Halkı'nın özgürlük ve bağımsızlık için vermiş olduğu güçlü mücadeleyi destekliyor.

"ADIGE-XACE" bildirisinde "Abhazya, 1931 yılında Gürcistan'a bağlanmadan önce özgür ve bağımsız bir ülke idi, Rusya ve Kuzey Kafkasya ile sıkı dostluk ilişkilerini sürdürüyordu, Stalini'in kişiliğinin putlaştırılması sonucunda Abhazya'nın Gürcistan'a bağlanması tarihsel bir hatadır." deniliyor.

Kabartay-Balkar Cumhuriyeti "ADIGE-XACE" Organizasyonu "zaman akıp geçti. abhazya, özgürlüğünü ve bağımsızlığını 15 yıldır başarılı bir biçimde sürdürüyor, Rusya ve Kuzey Kafkasya ile kardeşlik ilişkilerini sağlamlaştırıyor, bölgede dostluk ve kardeşlik bağlarının sağlam temellere bağlanmasına hizmet ediyor. Eğer, yönetimlerin prensipleri ilkeleri doğruluktan yana ise, doğal olarak abhazların haklı iradelerini korumak ve savunmak ulusların ve devletlerin istemleri olmalıdır.

Kabartay-Balkar Cumhuriyeti "ADİGE-XACE" Organizasyonu "kardeş Abhaz Halkının bütün isteklerini ve planlarını koruyacağını ve destekleyeceğini açıkça ilan ediyor."

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.