RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 14:01:55 tarihnde eklendi. 570 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konstantin Kosaçev; Bizler, politik

KONSTANTİN KOSAÇEV "BİZLER, POLİTİK GÖRÜŞMELER SONUCUNDA Kİ TOPRAK AYRILIĞINA TARAFTARIZ DEDİ"
Konstantin Kosaçev; Bizler, politik 19/02/2008. Rusya Federasyonu Parlamentosu Dışilişkiler Komisyon Başkanı Konstantin KOSAÇEV (Birleşik Rusya Parti Milletvekili)  Rusya Haber Ajansının Programına katılarak vermiş olduğu demeçte, "Kosova örneği, Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarının Rusya tarafından tanınmasına olanak vermemelidir" diyerek "bizler, uluslararası hukuk kurallarına bağlı kalarak Abhazya ve Güney Osetya'yı Gürcistan toprakları içerisinde olarak görüyoruz" açıklamasını yaptı.

Konstantin KOSAÇEV; Abhazya ve Güney Osetya'nın Rusya tarafından tek taraflı olarak tanınması sonucunda Bağımsız Devletler topluluğu (BDT) ülkelerinde yaratacağı sorunlar ile ilgili olarak "Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıkları bizler tarafından hemen tanınır ise bu olay BDT içerisnde çok büyük karışıklıklara yol açar. BDT'nin kendi iç bünyesinde Kosova ve Abhazya gibi statüleri olan devletler bulunuyor ve bu ülkelerin Rusya'ya karşı ciddi tepki göstereceklerine inanıyorum" dedi.

Komisyon Başkanı; Abhazya ve Güney Osetya'nın Rusya tarafından tanınması sonucunda Rusya ile Gürcistan arasında var olan diplomatik ilişkilerin kesileceğini belirterek "bu faktör, hiç bir biçimde görmemezlikten gelinmemelidir" hatırlatmasını yaparak "bu aynı zamanda NATO, AB, ve ABD ile de gerginlik yaratacaktır" eklemesini yaptı.

Konstantin KOSAÇEV "Rusya'nın kategorik olarak Kosova'nın "demografi Senaryoları" ile kullanılmasına karşı olduğunu belirterek, ülkelerin topraklarını bu biçimde bölmenin tehlikeli sonuçlar doğuracağı hatırlatmasını yaptı. "Bugüne kadar insanlar ülke sınırlarını değiştirmek için iki şık kullanıldığını biliyorlardı: birincisi güç kullanarak savaş yolu ile, diğeri tarafların anlaşması sonucunda politik yol ile. Sovyetler Birliği nasıl parçalandı, Çekoslovakya ve de Yugoslavya örnekleri gibi" dedi.

Konstantin KOSAÇEV; Kosova olayı, insanlık tarafından şimdiye kadar kullanılmamış olan ülke topraklarının "demografik yöntem" ile bölünmesi olayını onaylıyor: Hangi ulusal etnik gurup açıkça ülke topraklarını birbirinden ayırabiliyor ve sonra bu açıklanarak kabul ediliyor" dedi.

Rusya Parlamentosu Uluslararası ilişkiler Komisyon Başkanı Konstantin KOSAÇEV "bizler kategorik olarak klasik savaş senaryolarına ve son "demografik yöntem" senaryolarına karşıyız. Bizler sadece, tarafların kabulü ile yapılacak olan politik görüşmeler sonucunda ki toprak ayrımına taraftarız" diyerek "prensipler bozulur ise gelecekte hangi ülke topraklarında neler olabileceğini önceden kestirmek mümkün olmaz ve bu haddinden fazla tehlike doğurur" diyerek sözlerini bitirdi.

Kaynak: www.regnum.ru  


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.