RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 01 Kasım 2011, Salı 13:24:54 tarihnde eklendi. 66656 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhaz Kilisesi İnternet Sitesi

ABHAZ BAŞ PİSKOPOSLUĞU RESMİ İNTERNET SİTESİ YAYINLANDI.
Abhaz Kilisesi İnternet Sitesi 01/11/2011. Apsnypress Haber Ajansının Abhazya Baş Piskoposluğu Basın servisi'nden alldığı bilgiye göre Abhazya Baş Piskoposluğu, tarafından  / MCA / www.anyha.org  adı altında resmi internet sitesi Rusça olarak yayına girdi. Önümüzdeki günlerde internet sitesinde Abhazca ve İn gilizce versiyonları yayına girecek.


Abhaz Kilisesi tarafından yayına giren internet sitesinde bir çok ilgi çekici ve güncel konular yer alacak. Bugün için İnternet sitesinde Abhazya'da ki Hristiyanlık tarihi hakkında bilgi ve filmler sunulacak, Abhazya'da ki kiliseler ve bugünkü modern yaşam hakkında bir çok fotoğraf bulunuyor.


Kaynak: www.apsnypress.info   


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Abkhaziamız - Abhazya Abhazya'dır. Binlerce yıllık özgün kültürümüzle inanç özgürlüğüyle
Varolduğumuz günden bu güne bizi biz yapan özgün kimliklerimizdir bizi Abhazya'ya bağlayan. Sağolun varolun emeklerinizle. Dini inanç bireyseldir;Tanrı ile insan arasında. Günumüzde politikaya alet edilmesi moda oldu diye giymek şart değil o kostümleri. Forever Abhazia! Forever Circassians!
muzffer - ne dini
kardeşim, orayı da türkiyeleştirmeyin, kim ne dinine inanıyorsa inansın, herşeyden önce abhazsın, yukarıda da bir arkadaş belirtmiş....
ebin - önce Abazasındır
Dinini,kökeninden ileri koyan insanlar zaten gelmesin bu ülkeye,yeteri kadar gerici dinci insan var.
Sadece Abhaz - ya Abhazsındır, ya değilsindir
Bakıyorum da, hristiyan, müslüman, solcu, sağcı, yamuk düzgün gibi sıfatlar ekleme ihtiyacı duyanlar var kendilerine. Kimse kimseyi zorla Abhaz yapmıyor, eğer kendinizi farklı hissediyorsanız, Abhaz olduğunuzu da söylemeyin. Bölücülere hele ki şu anda Abhazyanın hiç ihtiyacı yok. Kendinze kimlik arıyorsanız cebinizdekini kullanmaya devam edin.
murat - MÜSLÜMAN ABHAZ
Türkiye abhaz diyasporasını, Hendek Soğuksu'lu Kadeşim, Tsıba Efkan'ın sözleri ile özetleyeyim, ki o ilk Gürcü saldırılarında şehit olmuştu: "Abhazya Bağımsız olana dek son sözümüz hep "La ilahe ilallah" ve "Allahu Ekber" olacaktır... Evet, Abhazyanın geleceğini, Abhaz parlementosunun söylemi belirleyecektir. O da Hristiyanlık değil; İslam Olmalı. Aksi taktirde, Türkiye Diyasporası tamamen kaybedilir. doku uyuşmazlığı yaşanır. bunu görün... Türkiye Abhazları ve bir çoğu Müslümandır. ve kimse sadece toprak için canını vermez. toprak insan için, insan Allah içindir. bunu anlayın, boşuna kürek çekmeyelim. abhaz kilisesi, gürcü kilisesine bağlıymış. böyle diyor rusya ortodok kilisesi. buyrun burdan yakın
abhaz - istek

Değerli site yöneticisi, anyha.org sitesini linklerinize ekleme isteğimin size rahatsızlık vereceğini bilsem istemezdim. Bu isteğim için sizden çok çok özür diler hoşgörünüze güvenerek saygılarımı sunarım.

 

Değerli yorumcu kardeşim: İsteğiniz hiçbir rahatsızlık yaratmamıştır. Bıundan müsterih olun, Abhazyam.com istek ve yorumlarınıza her zaman için açıktır. Sizler yorumlarınızı yazdığınız zaman bizler memnun oluyoruz. Susan değil konuşan, okuyan ve yorum yapan toplum olmak en doğrusudur. Yoruma devam. Saygılarımla.

Fatih Atan (A'tanba)

Tc li Hristiyan Abhaz - Kurban
Tc deki, diasporadaki ve Anavatandaki Müslim kardeşlerimizin kurban bayramlarını kutlar birlik ve beraberliğimizin daim olmasını yüce tanrıdan dilerim. amen
abhaz - hristiyan

Abhazyam.com sitesinin Link bölümüne www.anyha.org sitesini eklemenizi rica ederim. Böylelikle diasporadaki Türkiyeli Hristiyan Abhazlar atayurtlarındaki dini gelişmelerden ve bilgilendirmelerden siteniz aracılığı ile haberdar olurlar. Saygılarımla...

 

Değerli okuyucu: Abhazya'da yeni yayına giren her türlü internet sitesini Abhazyam.com izleyicileri ile buluşturmak, Abhazyam.com'un yayıncılık anlayışına uygundur. Bizler insanların, toplumların, ulusların dini bakışlarına saygı gösteririz. Hangi dini inanışa sahip iseler, o inanç onların anlayışıdır.

 

Eğer siz Abhaz iseniz, Abhaz Ulusu'nun hangi dinlerden etkilendiklerini bilmeniz gerekir, Çok Tanrılı dinlerden sonra Abhazlar Hristiyanlık ile tanışmıştır. Müslümanlık Abhazya'dan göç eden Abhazlar için ibadet anlamında Osmanlı'ya göç ettikten sonra karşılaştıkları bir dindir. Aşkharualar Kuzey Kafkasya'da oldukları için  daha önce tanıştılar.

 

Nasıl Müslümanlık Diasporada bir olgu ise. Hristiyanlık'da (Ortodoksluk)  Abhazya'da bir olgudur. Ayrıca çok tanrılı din olan "Ancha" da (Anuha) önemli bir olgudur.   

 

Bizler herhangi bir dini inanışı diğer dinlere karşı üstün tutmaya çalışmayız. Neyse, Abhazyam.com olarak bizler Abhazya'daki her türlü yaşamsal konuyu Diaspora ile tanıştırma görevimizi sürdüreceğiz. İsteyen izlemek istediği siteyi izler.

 

Siz, siz olun hoşgörüden uzak kalmayın.

 

Abhazyam.com Yayın Sorumlusu

 

Fatih Atan (A'tanba)

 

Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.