RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 13:21:07 tarihnde eklendi. 443 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bagapş ve Kokoyti Basın konferansı

SERGEY BAGAPŞ VE EDUARD KOKOYTI; MOSKOVA'DA BİRLİKTE BASIN KONFERANSI DÜZENLEDİLER
Bagapş ve Kokoyti Basın konferansı 18/02/2008. Abhazya Devlet Başkanı Sergey BAGAPŞ ve Güney Osetya Devlet Başkanı Eduard KOKOYTI Moskova'da saat 13:30 da birlikte düzenlemiş oldukları basın konferansında Kosova'nın bağımsızlığını ilan etmesinden sonraki durumu değerlendirdiler.

Abhazya Devlet Başkanı Dergey BAGAPŞ; ülke olarak bağımsızlık haklarını her zaman için savunduklarını belirterk "bizler, bağımsızlık haklarımızı savunuyoruz, Rusya Federasyonu ve BDT Ülke Yönetimlerine sesleniyoruz, bizim ileriye yönelik barış programlarımız bulunuyor" dedi.

Sergey BAGAPŞ "bizler, sadece Gürcistan tarafından yaratılan sorunlar ile değil başka engeller ile de karşılaşacağımız düşüncesindeyiz" diyerek "Amerika tarafı Kosova'nın bağımsızlığını tanımasına rağmen Gürcistan bu tanınmaya karşı olduğunu belirtiyor. bu da taraflar arasında paradoks yaratıyor." dedi.

Sergey BAGAPŞ "bu tür gelişmeler bizleri yolumuzdan alı koyamaz.En önemli olay halkın isteğidir. Bizler bağımsızlık yolumuzda ilerleyeceğiz" dedi.

Güney Osetya Devlet Başkanı Eduard KOKOYTI; basın toplantısında "Rusya, Kafkasya Bölgesinde barış ve huzurun teminatıdır" diyerek Gürcistan'ın sorunları çözemez durumda olduğunun altını çizdi. "Kafkasya Bölgesinde en önemli tehdit unsuru, Gürcistan tarafından çıkartılabilecek olan savaş ortamıdır" dedi.

Eduard KOKOYTI; Batı ülkelerinin Rusya ile ilişkileri çok iyi olduğu için Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarının tanınmasını reddediyorlar. Abhazya ve Güney Osetya'ya sürekli olarak Rusya ile olan ilişkilerinizi azaltırsanız, sizlerin tanınmanızsa sorun kalmaz önerilerinde bulunuyorlar" dedi.

Eduard KOKOYTI "Rusya, bizler için daha önceden vardı, şimdi de var gelecekte de en önemli ortağımız olacaktır." dedi.

Kaynak: www.vesti.ru  


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.