RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 13:17:32 tarihnde eklendi. 442 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şamba ve Karasin görüştü

SERGEY ŞAMBA VE GRİGORY KARASİN RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDA GÖRÜŞMELERDE BULUNDULAR
Şamba ve Karasin görüştü 14/02/2008.Rusya Dışişleri Bakanlıği Basın Bürosu'nun REGNUM Haber Ajansına bildirdiğine göre Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA ve Rusya Dışişleri Bakan yardımcısı Grigory KARASİN, buluşmada taraflar arasında Kosova'nın bağımsızlığını ilan etmesinden sonra oluşacak olan yeni durum hakkında görüşmelerde bulundular.

Grigory KARASİN "BM Güvenlik Konseyi'nin Kosova'nın bağımsızlığını tanımnası sonucunda yakında bulunan bölge ülkelerinde tehlike yaratacaktır. Bu tür çözüm, bölgelerde bulunan benzeri sorunlar için çözüm modeli oluşturacaktır.Bu tür çözüm modeli ikili standart oluşturacaktır. Rusya Federasyonu bunun kabul edilemez olduğunu sürekli olarak hatırlattı. BM Güvenlik Konseyi kararlarına rağmen bazı ülkeler Kosova'nın bağımsızlığını tanır ise bölgelerde var olan sorunlar ile ilgili yapılan görüşmeler etkilenir bu da çözümlerde ikili standart oluşturur. Bu yaklaşım karşılık olarak Rusya sürekli olarak açıklamalarda bulundu." dedi.

Moskova ile Suhum arasında ileride oluşabilecek olan yeni gelişmeler ile ilgili görüşmeler sürdürüldü. Taraflar arasında yapılan görüşmede 18-19 Şubat 2008 Tarihinde Cenevre'de yapılacak olan BM. Genel sekreterinin Gürcistan Dostları Grubu ile Abhazya-Gürcistan Sorununu görüşme toplantısında karşılaşılabilecek olan sorunlara değinildi.

Moskova'da ki görüşmede, Abhazya ve Gürcistan arasında yapılan barış görüşmelerini çıkmaza sokan Gürcistan Yönetimi'nin barış görüşmelerinin çıkmazdan kurtulması için uluslararası kuruluşlar tarafından yapılan önerilere yanıt vermediği vurgulandı. Buna rağmen Abhazya tarafının BM tarafından yapılan görüşmelerin ilerlemesi içn yapılan önerilere olumlu yanıt verdiği belrtildi.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.