RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 13:13:06 tarihnde eklendi. 582 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sokrat Cindcoliya; Gürcistan

SOKRAT CİNDCOLİYA "GÜRCİSTAN, ABHAZYA'YI SAVAŞ İLE KENDİSİNE BAĞLAMA HAYALİNDEN VAZGEÇMELİDİR" DEDİ.
Sokrat Cindcoliya; Gürcistan 09/02/2008. "Bağımsız Kafkasya Demokrasi Enstitüsü" Abhazya bölüm Başkanı Sokrat CİNDCOLİYA, İngiltere'nin Gürcistan Büyükelçisi Denis KİF ve Almanya Büyükelçisi Patrisya FLOR ile yapmış olduğu görüşmede  "BM Genel Sekreterinin Dostları Gurubunu oluşturan diplomatlar, eğer Abhazya-Gürcistan görüşmelerinin barış içerisinde sürdürülmesini istiyorlar ise Gürcistan tarafına sorunun savaş ile çözülemeyeceğini belirten anlaşmaları imzalatmaları gerekir" dedi.

Sokrat CİNDCOLİYA'nın belirttiğine göre; diplomatlar, Abhazya-Gürcistan arasında ki sorunların çözümü için barış görüşmelerinin yeniden başlaması gerektiğine önem veriyorlar. "Görüşmelerin sürdürülmesine koşulsuz olarak taraftarız. Ancak, çıkmaza giren bu görüşmeler hangi koşullar ile başlayacaktır. Gürcistan'ın Yukarı Kodor Bölgesinde yaratmış olduğu engeller ortadan kaldırılmalı ve bölgede bulunan silahlı güçler geriye çekilmelidir. BM. Güvenlik Konseyi Bu tavsiyelerini yerine getirmesi için Gürcistan'ı ikna etmelidir" dedi.

"Kafkasya Demokrasi Enstitüsü" Abhazya Bölüm Başkanı Sokrat CİNDCOLİYA; Abhazya Devlet Yönetiminin görüşü "Abhazya-Gürcistan arasında ki görüşlerin başlatılması için Gürcistan tarafı, BM. Güvenlik Konseyinin tavsiyelerine uymak ve yayınlanan belgeleri imzalamak durumundadır" dedi.

Sokrat CİNDCOLİYA "Gürcistan'ın BM Konseyinin bu isteklerini yerine getirmek niyetinde olmadığı görülüyor" diyerek "Gürcistan, Abhazya'yı savaş yolu ile kendisine bağlama hayallerini terketmesi gerekir ki, Abhazya-Gürcistan arasında ki barış görüşmeleri yeniden başlasın" dedi.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.