RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 24 Eylül 2011, Cumartesi 10:34:48 tarihnde eklendi. 62987 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saakaşvili, BM'de Konuştu

SAAKAŞVİLİ: RUSYA, UKRAYNA, MOLDOVA VE BELARUS'A KARŞI MUTLAK HAKİMİYETİNİ SÜRDÜRÜYOR.
Saakaşvili, BM'de Konuştu 24/09/2011. Değerli okuyucular Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili BM'in 66. Genel Kurul toplantısı2nda yapmış olduğu konuşmada Abhazya ve Güney Osetya'nın Rusya'nın işgali altında bulunan "kendi" toprakları olduğunu bir kez daha vurguladı. ABD, AB, Türkiye vb. ülkeler bu konuda Gürcistan'ı en acımasız bir biçimde destekliyorlar. Ancak BM'e bağlı altı ülke tarafından bağımsızlıkları tanınan Abhazya ve Güney Osetya, bağımsızlıklarını pekiştirmeyi sürdürüyorlar.


Aşağıda Mihail Saakaşvili'nin BM Genel Kurul Konuşmasından bölümler bulunmaktadır. "İçimizdekiler"e ve tüm Diasporaya sunulur.


Abhazyam.com Genel Yayın Sorumlusu


Fatih Atan (A'tanba) 

-----------------------------------


24/09/2011. BM Genel Kurulu 66. Toplantısında konuşan Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili "450 Bin Gürcü mülteci evine dönemiyor çünkü Moskova'nın liderleri orasının onların evleri olmadığına karar verdi" dedi.


Mihail Saakaşvili "Tankların gücü ile kadın, erkek, çocuklardan oluşan silahsiz insanların haklarını ihlal ediyorlar. Dahası bu güçler hala uluslararası hukukla alay ederek varlıklarını sürdürüyorlar, ama bu durum hepimizin üzerinde duran bir gerçektir. Gürcistan olarak bizler olumsuz olaylar ve uygulanan şidder karşısında bile adalet ve barış içerisinde bir çözümü taahhüt ediyoruz" dedi.


Mihail Saakaşvili "Geçtiğimi yıl 23 Kasım'da Avrupa Parlamentosu'nda Gürcistan'ın Rusya İşgali altında bulunan topraklarına dönüş için hiçbir zaman güç kullanmayacağının sözünü verdim. BM Milletler Şartnamesi bize bu hakkı vermesine rağmen bizler, açık bir biçimde işgal atında bulunan topraklarımızın geri alınması için askeri eylem düzenlemeyi reddettik" vurgulamasında bulundu.


Mihail Saakaşvili "Bizlerin barış girişimlerimize karşılık olarak Rus Gizli Servisleri ve subayları tarafından organize edilen birden çok terör eylemi ile karşılık verdiler. Soğuk savaş sona erdi, ancak bazı liderler henüz komşu devletlerin topraklarının sahibi, nüfus alanları olmadığı ve bu konuda oyunlar oynamak konusunda haklarının olmadığını düşünmeyi gerçekleştiremiyorlar. Soğuk savaş bitti, ama Ukrayna, Moldova ve Belarus'a karşı ambargo, şantaj ve ağır baskı uygulamamarı sürdürülüyor... Eski Sovyet alışkanlığı  - etnik ve dini çatışmaları kışkırtmak, halen geçerli" dedi.


Mihail Saakaşvili "Gürcistan, Rusya'nın Askeri Güçleri'nin hakimiyetine karşılık olarak, çocukların yeni teknolojiler ile tanışmalarını sağlamak, yoksulluğu aşmak, yeni oteller ve alt yapı tesisleri inşa etmek, yeni bisiklet yolları ve yürüyüş yolları inşa etmek vb diğer adımları atıyoruz" dedi.         


Kaynak: http://www.regnum.ru/news/fd-abroad/abxazia/1448509.html
 


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Tuna - abhazya

rus nüfusu ve rusların tarihsel müttefiki ermeni nüfusu abhazları geçmek üzere , ticaret ermenilerin elinde , rus ordusu yerleşmiş durumda , başkan zaten putinin kgb den yakın dostu , burada butik bir abhazya görünüyor ,devlet değil zaten rusya da olsun istemiyor , çünkü bu içindeki otonom yapıları harekete geçirir , rusya tanısa dünya zaten tanımıyor, bu şekilde 10 yıl rusya için yeterli , 10 yıl sonra oarada sadece abhazya bayrağı kalır , temsili olarak , onun dışında o bölge herşeyiyle rusya nın bir parçasıdır diyebiliriz .

ahmet semin - BIz abhazlarin beyinlerine ne oluyor..........
Sevgili yakup bende bir abhazim ama su anda yasanilanlari yakindan takip ediyorum ve goruyorumda....abhazya rusyanindir rusyanin kalacak demek istedin heralde ....cunku abhazya tarihten rusyanin ustun gayretiyle siliniyor/////
YAKUP - yaşasın abhazya
ABHAZYADAN ANAVATANLARI gürcistana GÖNDERİLEN gürcüler SİZİ ABHAZYAYA ABHAZLARI ASİMİLE EDİP ABHAZYAYA KONMAYA ÇALIŞAN stalin e BEDDUA EDİNİZ ABHAZYA (APSINI )APSUALARINDIR VEDE ÖYLE KALICAK!!!
YAKUP - yaşasın abhazya
abhazyadan çıkarılan gürcüler yanlış bir yer gönderilmediler şu anda bulundukları topraklar(gürcistan) onların ana vatanıdır .abhazya (apsını) asil abhaz halkınındı öylede kalacak!!!!! yaşasın apsını yaşasın apsualar ..
EMİN AKIN ABAĞBA - sen dersini iyi almamışsın
BAĞIMSIZ ABHAZYA O KADAR
hakan papba - bagimsiz abhazya
abhazyada gurcu zulumu yeni bitmistir.abhaz halki kapisini actigi gurculer tarafindan ihanete ugramistir. saakasvalii bunu bilmektedir.halkina dogrulari anlatmalidir.menfaatleri icin isgalci gurcu birliklerini savunanlara yaziklar olsun. abhazyayi degil kendi vatanlarini satsinlar.abhazya bagimsizdir oylede kalacaktir.
Eyüp - Abhaz yurdu
Abhazyanın kadim halkı olan Abazalar gürcü diktatör Stalin zamanında toprakları gürcistana ilhak edilerek, kendi topraklarında esir durumuna düşürülmüş, toprakları gürcü işgalcilerin yerleşimine açılmıştır. Bu gün Abazalar topraklarına sahip çıkabilmek için savaş vermiş ve gürcü işgalcileri topraklarından atmayı başarmıştır. Zamanında Abaza toprağını işgal ederken mutlu olan gürcüler şimdi neden ağlaşmaktadır anlamıyorum. Nerden geldiyseniz o topraklarınıza geri dönersiniz sorun kalmaz. Abazalar gürcü yönetimindeyken ne elde ettiki topraklarını kaybetmekten başka? Hala burada Abazaların gürcü egemenliğinde daha iyi yaşayabileceğini nasıl savunuyorsunuz? Abd oyunlarına gelmeden hakiki müslüman gibi adaletli olarak yorum yapın. Hristiyan Abd nin gölgesindeki hristiyan gürcistanı desteklemeyin.
dogan aktas - Rİyakarlık
Türkiye'de bulunan 1 milyon civarı müslüman gürcü mülteci de umarım bir gün anavatanlarına dönebilir, elbette dedelerinizi Sibiryaya sürdüğü yarım milyonluk Meşket Türkleri de. Oraların adı 2500 yıldır abhazya ise bir sebebi var herhalde.
Lazo - Bizimde Vatanımız
Abhazyanın bir bölümü bizimde anavatanımız. Gürcistanla beraber abhazya dahada gelişir. Şaakaiviliyi destekliyorum
diasporalı gürcü - evlerini istiyorlarrr
sayın Şaakaşvili, dtö başarınızı öz yurdundan edilen mültecilerin evlerine dönmesi içinde göstermenizi istiyoruz.
Laz - Er Geç
Gürcü kardeşlerim. Avrupa ve Türkiye sizin haklı davanızdan yanadır. Er geç abhazya ve osetyadaki rus işgali sona erecek.
MOTOR - UMUT
Gürcüstanda megrellerin başına gelenlerin türkiyede abhazların başına gelmesini istemem
maraba - faydası varmı
BM de konuşmanın faydası olacakmı yerinden yurdundan sürgün edilenler dönebilecekmi
yorumcu - tc vatandaşı
tc vatandaşı olarak ülkemizin dış politikası paralelinde gürcistanın toprak bütünlüğünü destekliyorum
Kosovalı - Yaşasın Abhazya ve Güney Osetya
Yaşasın Abhazya ve Güney Osetya
Memet - Doğru söylemiş
Şaakaşviliyi destekliyorum. Doğruları söylüyor anlayabilene.......
Gürcü - Birlik
Oset ve Abhazlar Gürcistanın toprak bütünlüğü içinde yaşamanın kendi lehlerine olacağını bir gün anlayacaklar ve ruslara asimile olmaktan kurtulacaklardır.
Mağdur - Suç
Abhazların sırtını Ruslara dayayarak yerinden yurdundan ettiği mazlumlar elbet bir gün evlerine dönecektir.
Kafkasör - Ne oldi
Şaakaşvili BM de konuştuda ne oldi. Bir şeylermi değişti.
Diasporalı Abaza - Bir Gün
Abhazya Devlet Başkanı sayın Ankvab da bir gün BM de konuşacaktır.
Işık - Anlat Bakalım
site yöneticisi Abhazya gezisindeymiş. Gezi izlenimlerini yazacagını bekliyorum. ben türkiyeli bir abaza olarak orada din işlerinin ne durumda oldugunu abhazyada turk gurcu ve rus etkisinin hangi duzeylerde oldugunu merak etmekteyim. tarafsız bir anlatımla amaaa
Türkiyeli - Acımasız Kim
Abhazyadan sürülen Gürcülerin vatanlarına dönmesi saglanmalıdır
Diasporalı - Diasporalı
Türkiyenin Gürcistan konusundaki dış politikasının dogru oldugunu düşünüyor ve destekliyorum.
Çepni - İnsani Yardım
sayın fatih bey Abhazyada yerinden yurdundan edilen ve abhazyaya dönemeyen perişan durumdaki gürcüler için yardım kampanyası düzenlerseniz buyuk sevaba girersiniz
Turkiyeli Abhaz - Bagımsızlık Pekiştirmesi
Ruslara Abhazyada askeri üsler kurdurarakmı bagımsızlıgımız güçleniyor sayın Atan bey
El Turco - Asimile
Abhazyada Ruslara toprak satıldıgı Rus nufusun çogaldıgı her yerde rusca konuşuldugu dogrumu dogruysa asimile olmaktan nasıl kurtulacaksınız
türkiyeli gürcü - destek
Şaakaşvili nin bm deki konuşmasını destekliyorum. Mültecilerin en kısa sürede evlerine dönecegine inanıyorum.
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.