RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 12:33:46 tarihnde eklendi. 486 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AB Parlamentosunun Saakaşviliyi

AB. PARLAMENTOSUNUN SAAKAŞVİLİ'Yİ DAVETİNE RUSYA PARLAMENTOSU "BU, YANLIŞ BİR KARARDIR" DEDİ..!
AB Parlamentosunun Saakaşviliyi 21-25/Ocak/2008 Tarihleri arasında Strazburg Şehrinde yapılacak olan Avrupa Birliği Parlamento Toplantısına Gürcistan Devlet Başkanlığına yeniden seçilen Mihail SAAKAŞVİLİ "şeref konuğu" olarak Avrupa'lı Palamenterlere, AB yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verecek.

Rusya Federasyonu Parlamentosu Uluslararası İlişkiler komisyonu sözcüsü Konstantin KASAÇEV; Avrupa Birliği Parlamentosu'nun (PASE) Ocak Dönem Toplantısına SAAKAŞVİLİ'nin çağrılmasına karşı olduğunu belirterek "bana sorarsanız, böyle bir fikrin karşısında olduğumu belirtmek isterim" dedi.

Konstantin KASAÇEV; Bu görüşlerinin, Rusya-Gürcistan ilişkilerinin zarar göreceği noktasından bakmadığını belirterek, nisan 2008  de Gürcistan’da parlamento seçimlerinin yapılacağını hatırlattı.

Rusya parlamentosu Uluslar arası İlişkiler Komisyon sözcüsü Konstantin KASAÇEV “Gürcistan’da politik gelişmelerin tek odak noktası olarak görülen parlamento seçimlerine 3 ay kala SAAKAŞVİLİ’nin böyle bir toplantıya çağırılması bana göre, ülkede var olan parlamento seçimleri öncesinde SAAKAŞVİLİ’ye destek veriliyor anlamına gelir. Bu da hoş bir manzara yaratmaz” diyerek bu davete karşı olduğunun altını çizdi.

Kaynak: www.strana.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.