RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 12:32:40 tarihnde eklendi. 461 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sergey Lavrov; provokasyoan izin vermeyiz

GÜRCİSTAN SİLAHLI KUVVETLERİ MİHAİL SAAKAŞVİLİ'NİN GÜRCİSTAN DEVLET BAŞKANLIĞI'NA YENİDEN SEÇİLME TÖRENLERİNDE GÖVDE GÖSTERİSİNDE BULUNDU.
Sergey Lavrov; provokasyoan izin vermeyiz 20/01/2008 Tarihinde Gürcistan'ın Başşehri Tiflis'te "Rustavali Meydanı"nda Mihail SAAKAŞVİLİ için yapılan Devlet Başkanlığı Törenleri Gürcistan Silahlı kuvvetlerinin geçit töreni ile sonlandı. Törene batı ülkelerinde ki gibi bir seremoni düzenlendi . 2500 kişilik asker gurubu, batı ülkelerinden alınan silahlar ve eski Sovyet silahları ile Gürcistan Ordu Birlikleri Komutanı Albay Zaza GOBOVA önderliğinde resmi geçit düzenlediler.

Törende, askerler kalaşnikov tüfekler ve yeni alınan amerikan "M-4 Piyade Tüfekleri" ile yürüyüş yaptılar. Geçit Töreninde ayrıca 10 adet (BTR-80) zırhlı personel taşıyıcısı; 7 adet Topçu Batarya; 6 adet Salvo Sistemi (GRAD); 4 Adet "şiroke" tipi helikopter; 4 adet "Mi-4" tipi helikopter; 3 adet "L-39" ve 6 adet "SU-25" tipi savaş uçakları da izlendi.

Tiflis'te ki törenlere katılmak üzere Gürcistan’a gelen Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey LAVROV; Gürcistan Katolik Kilisesi Patriği İliey VTORİM'i ziyaretinde, Gürcistan ve Rusya arasındaki sorunların yakın zaman içerisinde çözülmesi gerektiğini, ancak bu çözüm sıradan değil, net bir biçimde olmalıdır" diyerek konuya verdiği önemi belirtti.

Sergey LAVROV; Gürcistan-Abhazya ve Gürcistan-Güney Osetya sınırlarında provokasyonlara ve silahlı çatışmalara Rusya olarak izin vermeyeceklerini belirterek. "Bölgede düzenin bozulması son derece tehlikeli ve bedelin ödenmesi çok ağır olur. Bunun için Rusya bölgede provokasyonlara ve silahlı çatışmalara asla izin vermeyecektir. bizler Rusya olarak, bölgede bize düşen görevimizi dürüst bir biçimde sürdürüyoruz" dedi.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.