RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 11:08:30 tarihnde eklendi. 627 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDT Barış Gücü görev değişimi

KUZEY BÖLGESİNDE BULUNAN BARIŞ GÜÇLERİ GÖREV DEĞİŞİMİ GÜVENLİ BİR BİÇİMDE SÜRÜYOR.
BDT Barış Gücü görev değişimi Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Barış Gücü Kuvvetleri Abhazya-Gürcistan Bölge Komutan Yardımcısı Yarbay Aleksandr DİORDİEV'in apsny press haber ajansına bildirdiğine göre Gürcistan-Abhazya Sınırında görev yapacak olan Barış Gücü kuvvetlerinde değişim işlemleri başlatıldı. 06/12/2007 sabahı itibarı ile Kuzey Kafkasya'da bulunan 600 kişilik motorize askeri taburu tüm techizatları ile birlikte Oçamçıra tren istasyonuna geldi.

BDT Barış Gücü içerisinde bulunan motorlu birliklerin içerisinde mayın yerleştirme ve imha birliği, havan ve füzesavar bataryaları bulunuyor. Tabur Gal Bölgesi ve Kuzey Abhazya'nın güvenliğinin sağlanması görevini yürütecek. Değişim 10/12/2007 tarihinde tamamlanmış olacak.

Askeri Tabur; bölgede oluşabilecek askeri gelişmelerin engellenmesi ve silahlı gurupların denetlenmesi görevinin dışında sınırdaki kontrol görevinide yürütecektir.

Tabur içerisinde bulunan silah techizatları kendi bölgesinde bulundurulacak.Sadece motorlu birlikler ve sınır bölgesindeki askeri birlikler hareket halinde olacaklardır.
Techizatların bakım ve onarımı Rusya Federasyonunda yapılacaktır.

Kaynak: www.apsnypress.inf


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.