RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 11:00:57 tarihnde eklendi. 590 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni radyo kanalı

KASIM 2007 SONUNDA GÜNEY KAFKASYA RADYO İSTASYONU "GÜNEY KAFKASYA- ESKİ KOMŞULAR- YENİ DÜNYA" ADINDA YENİ YAYIN DÖNEMİNE BAŞLIYOR.
Yeni radyo kanalı 29/11/2007  Yeni Radyo Yayın İstasyonunun Abhazya Koordinatörü gazeteci Zurab ARGUN'un apsny press haber ajansına bildirdiğine göre kasım 2007 sonunda "Güney Kafkasya - Eski Komşular - Yeni Dünya" haber yayın gurubu yayın yaşamına başlıyor.

Yeni yayın sersine İngiltere'de çalışmalarını sürdüren "Barışın Kaynağı" isimli yardım kuruluşu destek veriyor. Ayrıca daha önceden "video anıları" programını düzenleyen ekip ile birlikte Güney Kafkasyalı gazetecilerde destek veriyorlar.

Radyo izleyicilerini Güney Kafkasya'da yaşayan halklar ile birleştirecek olan yayın; Abhazya, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Yukarı Dağlık Karabağ ve Güney Osetya'dan rahatça izlenebilecektir.

Haber konuları; önemli sorunların çözümü, bölge yaşayanları ile ilgili konular, ulusal orduların kuruluşları, ekonomik yaşam konuları, göçmen sorunları, barış görüşmeleri süreçlerinin kaderi, haberler geçdi ve benzeri bir çok konudan oluşacaktır.

"Güney Kafkasya - Eski Komşular - Yeni Dünya" Haber Programı Projesi Koordinatörü Evelina  KUK "bugün her şey gün yüzüne çıkıyor, bir çok ulus ve çok kültürlü toplumlar barış ve düzen içeirisinde buluşuyor, Güney Kafkasya'da neler oluyor, iddet ve silaha karşı barışı kazanmanın yolu, insanlar arasındaki ilişkilerin normal yaşama geçmesi, güvenliğin sağlanması ve bölgede var olan bilgi boşluğunun sağlanmasına yardımcı oluyoruz" dedi.

Kanal Yayının Suhum Radyo Kanalı SOMA' dan 107.9 megahertz üzerinden izlenebilecektir.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.