RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 10:57:48 tarihnde eklendi. 595 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sergey Şamba; Kosova seçimleri

SUHUM’DA DEVLET BAŞKANLIĞI YÖNETİCİLERİ VE YEREL BÖLGE YÖNETİCİLERİ ARASINDA SEMİNER-TOPLANTI YAPILDI.
Sergey Şamba; Kosova seçimleri 23/11/2007 Tarihinde Abhazya Devlet Başkanlığının inisiyatifinde gerçekleştirilen toplantıya Şehir Valileri, Bölge yöneticileri, Kasaba ve Köy Yöneticileri katıldılar.

Seminere Abhazya Devlet Başkanı Sergey BAGAPŞ, Başbakan Aleksandr ANKVAB, Başbakan Yardımcıları, Bakanlar, Devlet komite Temsilcileri katıldılar.


Devlet Başkanlığı Yönetim Temsilcisi Aleksandr ADLEYBA; seminerde, Muhaceret Politikaları, Vatandaşlık Sorunları, Yabancı ülke Vatandaşları ve Vatandaş olmayanların yasa ve düzenler karşısındaki hakları görüşüldüğünü belirtti.

ADLEYBA; “Muhaceret Politikası, bütünü ile ülke güvencesine dayanıyor. Bu politika hatasız ve gerçeklere uygun  olmalıdır. Bizler, bu sorunları düzenli ve anlaşılır bir biçimde incelemek durumundayız” diyerek bölge başkanlarına hitap etti.

Başbakan Yardımcısı ve Finans Bakanı Beslan KUBRAVA konuşmasında 2008 yılı bütçe çalışmalarının bitirildiğini belirterek, şehir ve bölge sorumlularının finans bakanlığına göndermiş oldukları başvuruların hiçbir zaman görmezlikten gelinmediğinin altını çizerek “bizler, sizlerin her zaman için yanınızdayız ve aktif olarak sizlerle birlikte çalışma beklentisi içerisindeyiz. Başarımız, yerel yöneticilerin çalışmalarına bağlıdır.” Dedi.

Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA; Abhazya’nın dışişleri politikası hakkında bilgi verdi. “Kosova’da yapılan parlamento seçimleri, Abhazya’nın bağımsızlığının tanınması ile ilgili olarak ciddi yenilikler getirecektir.” Diyerek konunun önemini belirtti.

Devlet Enerji Şirketi “Karadeniz Enerji Şirketi” Genel Müdürü Rezo ZANTARİYA; ülkenin enerji kaynaklarında kış döneminde oluşturulacak olan önlemleri açıkladı.

Enerji Şirketinin Başkanı; enerji alanında oluşan bir çok problemin hemen çözülmek zorunda olduğunun altını çizdi. Enerji santrallerinde hesapta olmayan bir sürü sorun ile karşılaştık. Personelimiz haddinden fazla çalıştılar, özellikle kış dönemi içerisinde. Enerji hatlarında ki arızaların onarım çalışmaları özen istiyor. Elimizdeki personel sayısı buna yetersiz kalıyor. “ödenmeyen elektrik enerjisi borcu olarak bir çok milyon ruble bulunuyor” tespitini yaptı.

Seçim Merkezi Başkanı Batal TABAGUA; 02/11/2007 tarihinde Rusya’da yapılacak olan parlamento seçimleri ile ilgili olarak bilgi verdi. Rusya  Vatandaşlığına sahip olan Abhazya Vatandaşları yapılacak olan seçimde oylarını kullanabilirler. “onlar için uygu seçim koşulları yaratılacaktır” dedi.

Rusya Federasyonu Yasaları seçim tarihinden önce oy kullanılmasına izin veriyor. Abhazya’da oy verme işlemi 28/11/2007 tarihinde başlıyor.

Maliye Bakanı Vahtang PİPİYA; vergi politikaları ve vergi toplanması ile ilgili konular hakkında bilgi verdi.

Kaynak. www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.