RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 10:26:08 tarihnde eklendi. 553 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Miting Gürcistan dışına sıçrayacak

GÜRCİSTAN’İN BAŞŞEHRİ TİFLİS’TE GEÇEKLEŞTİRİLEN “DEVLET BAŞKANSIZ GÜRCİSTAN” MİTİNGİ 4. GÜNÜNE GİRDİ.
Miting Gürcistan dışına sıçrayacak 02/11/2007 TARİHİNDE Tiflis’te Muhalefet tarafından gerçekleştirilen “Devlet Başkansız Gürcistan” mitingi, katılımların artması ve SAAKAŞVİLİ İstifa etmeden bitirilmeyeceği biçimindeki açıklamalar ile sürüyor.

Siyasi tutukluların serbest bırakılması ve daha fazla demokrasi istemleri ile taleplerini arttıran muhalefet, önümüzdeki günlerde Tiflis dışında ki şehirlerde de miting düzenleme kararı aldı.

Muhalefet Liderleri, Gürcistan’ın geleceğinin Parlamenter Sistemde olduğunu belirterek AB ve NATO türü kuruluşlara girerek Batı Dünyası ile birleşmek istediklerini vurguladılar.

Gürcistan Yönetiminden Gürcistan’da demokrasi var. Mitinge hiçbir biçimde müdahale edilmiyor biçiminde gelen açıklamalara karşılık muhalefet, Gürcistan’ı çeteler yönetiyor diyor.

Gürcistan Devlet Başkanı SAAKAŞVİLİ; 04/11/2007 akşamı Gürcistan Radyo ve Televizyonlarında Halka hitaben bir konuşma yaparak Gürcistan’ın iyiliği ve geleceği için çalıştıklarını belirterek 2003 yılında yapılan “Gül Devrimi” ile ŞVARDNADZE’nin yıkılması sonucunda getirilen özgürlüklerin unutulmamasını söyledi. Ayrıca ülkrde Demokrasinin hemen yerleşemeyeceğini belirtti.

Tiflis’te yapılan protesto eylemleri halkın muhalefeti ile ilgili olarak hiçbir konuya değinmeyen SAAKAŞVİLİ Gürcistan’ın geleceğinin iyi olduğunu belirtti.

Kaynak: Vesti Tv. Ru.  ORT-1. Kanal Rusya


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.