RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2011, Cuma 09:47:51 tarihnde eklendi. 635 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sergey Şamba; Saakaşvili gerçek

ABHAZYA DIŞİŞLERİ BAKANI SERGEY ŞAMBA “SAAKAŞVİLİ; ABHAZYA’NIN ONLAR İÇİN KAYBEDİLEN BİR CENNET OLDUĞUNU HALA İDRAK EDEMİYOR” DEDİ.
Sergey Şamba; Saakaşvili gerçek Sergey ŞAMBA; 26 Eylül Gecesi Tsinvali’nin bombalanmasından sonra apsnypress ajansına vermiş olduğu demeçte “Gürcistan Yönetimi, Abhazya ve Güney osetya sorunlarının çözümü için Kosova probleminin çözümünü beklemeden her türlü hareketi yapmaya hazır görünüyor” dedi.

Sergey ŞAMBA “Saakaşvili’ nin New York’ ta ki konuşması ve Tsinvali’nin bombalanması olayları birbirine bağlıdır. Gürcistan’ da şu anda yaşanan hükümet skandalı, Abhazya’ ya yapılan Tkorçal bölgesindeki saldırıdan sonra Abhazya’nın göstermiş olduğu sert tepki ve Rusya Federasyonundan Başbakan Vitali JURKİN ile Dış işleri Bakanı Sergey LAVROV’ un Gürcistan Yönetimini suçlayan açıklamaları sonucunda uluslar arası camiada sıkışan Yönetimin ilgiyi başka alanlara çekmek istemeleri ile Tsinvali’nin bombalanması ile bağlantılıdır” dedi.

Sergey ŞAMBA’nın düşüncesine göre Gürcistan’da yaşanan hükümet skandalını ve Abhazya’ya yapılan saldırının baskılarını azaltmak için Tsinvali’ya böyle bir saldırıda bulunulmuştur. Anlaşılan odur ki Güney Osetya’ya yapılan saldırının arkasında Gürcistan’da yaşanan skandalın ve toplumda artan eleştirilerin ortadan kaldırılmasına çalışan SAAKAŞVİLİ ve ekibi bulunmaktadır.

Abhazya dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA “Kosova Sorununun çözümü yaklaştıkça Gürcistan tarafından yapılacak olan daha bir çok provokasyon beklemek gerekecektir.” Dedi

Sergey ŞAMBA “Saakaşvili gerçek dünya da yaşamıyor. Abhazya’nın onlar için kaybedilen bir cennet olduğunu anlamak istemiyor.” Dedi.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.